spot_img

Trwają prace przy budowie centrum przesiadkowego. Kiedy się zakończą?

Pogoda sprzyja wykonawcy realizującemu budowę centrum przesiadkowego po południowej stronie dworca PKP. Na obecnym etapie główne roboty polegają na przebudowie infrastruktury podziemnej, ale są także miejsca, gdzie powoli dobiegają końca prace związane z nowym zagospodarowaniem, tak jest w przypadku ul. Na Piasku.

“Jeszcze w tym miesiącu, planowany jest w tym miejscu montaż nowych latarni oświetlenia ulicznego. Równolegle roboty prowadzone są także na ul. Okopowej, gdzie przebudowywana jest sieć uzbrojenia podziemnego na odcinku od dworca PKP w kierunku placu Piastów. Powstają również miejsca parkingowe w obszarze pomiędzy pętlą objazdową przy dworcu a ulicami Okopową i Bohaterów Getta Warszawskiego” – informuje ZDM Gliwice.

W rejonie placu Piastów prowadzone są prace związane z przebudową sieci cieplnej. Po wschodniej stronie wyspy centralnej placu Piastów oraz w jego północnej części (dotychczasowe miejsce postoju autobusów komunikacji miejskiej) realizowane są roboty związane z przebudową infrastruktury technicznej.

Przebudowę po południowej stronie dworca PKP realizuje Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ponad 41 mln zł. Umowny termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2022 r.

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
39,254fanówLubię to
1,012obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS