Minister Ziobro wymienia prezesów sądów. Odwołano szefa sądu w Gliwicach

Henryk Brzyżkiewicz, prezes sądu okręgowego w Gliwicach został odwołany przez ministra Zbigniewa Ziobro.

Jak informuje TVN24: odwołani zostali także prezesi sądów okręgowych w Katowicach oraz sądów rejonowych w Tarnowskich Górach, Żorach, Dąbrowie Górniczej, Zabrzu i Sądu Rejonowego Katowice-Zachód. Ponadto minister sprawiedliwości odwołał prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

Wymianę prezesów i wiceprezesów sądów bez porozumienia ze zgromadzeniami sędziowskimi daje ministrowi sprawiedliwości nowa ustawa o ustroju sądów powszechnych. Jest to jedyna z trzech ustaw „sądowych”, którą w lipcu br. podpisał prezydent Andrzej Duda.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Smigiel
4 lat temu

Nareszcie,dlaczego tak późno?!

Cezary Nowak
4 lat temu

Jakie konkretnie ma Pan zarzuty do pracy zwolnionego prezesa?

Grzegorz Buksa
4 lat temu

Żadnych pewnie ,bo nawet nie zadał sobie trudu żeby zobaczyć kto nim jest i jakie ma doświadczenie….ale skoro jego partia tak robi to znaczy że ma racje- tak mówili mu w TVPis

w PiS-du
w PiS-du
4 lat temu

Ty tak na poważnie, czy może jeszcze nie wytrzeźwiałeś?

Miłosz Borek
4 lat temu

zaczyna się władza w jednych rękach

Joanna Kuliś
4 lat temu

I oni teraz wmawiają że to jest demokracja gdy jeden człowiek decyduje o wszystkim. Otwórzcie oczy zanim nie jest za późno

Regina Barczyk - Zawadzka
Reply to  Joanna Kuliś

Troche już za późno

Christoph Okon
4 lat temu

Sam siebie powinien zmienic

Adam Swiety
4 lat temu
Reply to  Christoph Okon

Mieszkasz w Polsce? Wróć i wtedy zabieraj glos

Grażyna Waryszak
4 lat temu

Szok! Ale kto mu zabroni?

Basia Morys
4 lat temu

Ludzie zrozumcie to że władzy chodzi o to byśmy się kłócili bo skłóconym narodem jest łatwiej rządzić. Zobaczcie co Polska osiągała gdy była zjednoczona!

sds
sds
4 lat temu

Jakie ziobro taka kupa.

Przeproś I Spierdalaj
Przeproś I Spierdalaj
4 lat temu

wiemy to co media uznają za stosowne nam przekazać,to czego nie przekażą,nie powiedzą,to nie wiemy,i uwierzcie że to co nam mówią media przeróżne to pestka w porównaniu z tym co wyrabia obecnie partia Przeproś I Spierdalaj,wredne szczury z PO na kradli itp. ale skurwiele z pis typu SKOK na kasę ciemnego ludu to szczyt góry lodowej,przysłowiowo:-( dali 500+ żeby na chwile czymś geniuszy zająć,a w między czasie odjebali taki numery,nie numery,że nie w głowie,w dupie się nie mieści,nawet:-( szok kurwa,demokratyczne wybory:-( kiedy 30% przygłupów w beretach decyduje za pozostałe 70% społeczeństwa:-(

ergomax
ergomax
4 lat temu

No to Wam powiem, że w przypadku Sądu Okręgowego Gliwice powinniśmy być z tej zmiany bardzo zadowoleni. Bowiem nowy Prezes ( pomimo, że powołany przez min. Ziobrę ) pan SSO Arkadiusz Cichocki to jest najlepsza kandydatura. Super sędzia, naprawdę znający się na swojej profesji, a ponadto super człowiek, tak ogólnie. Lepiej chyba być nie mogło. Oczywiście Panu Sędziemu serdecznie gratuluję. Gliwice naprawdę zyskały odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku.

Barbara Erfurt Proszowska
Barbara Erfurt Proszowska

Referendum?

Grażyna Wojtczak
4 lat temu

Marzy mi się Ziobro TS Cela.
Jego pokolenie będzie musiało emigrować bo wstyd ich przytłoczy

Lesław Dynak
4 lat temu

I bardzo dobrze, bo aby skazać pewnego chronionego Komendanta Straży Miejskiej, musiano aż sięgnąć po Sąd w… Chorzowie, bo w Gliwicach silne kolesiostwo, układy, chucpa i prywatny folwark był.

wielki1971
wielki1971
4 lat temu
Reply to  Lesław Dynak

Zgadzam się z tobą.

Johnny
Johnny
4 lat temu

Chyba nikt nie jest zdziwiony. Wystarczy sprawdzić statystyki. Ile spraw miały te sądy i jaka jest średnia krajowa. Także bardzo dobrze, brać się za nierobów!

Piel
Piel
4 lat temu

I bardzo dobrze, patologia przekraczała już wszelkie normy.
Przecież tam odbywały się często wyroki skazujące bez dowodów, z lichymi świadkami, bez sprawdzania tego co mówili, mataczyli, często nawet oskarżony nie miał obrońcy. Ta praca przypominała wróżki a nie sędziów. A często skład sędziowski miał 3 sędziów a tylko jeden może liznął sprawę. To było przypieczętowanie dla układów policyjno- prokuratorskich aby robić karierę. To nie tylko psuje wymiar sprawiedliwości ale niesłuszne wyroki prowadzą nawet do postaw ekstemistycznych.

trol
trol
4 lat temu

nie ma Pana piotra miki. i to jest radość…wielka

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI