Mistrz Polski lepszy od Legii. Piast wygrał w Warszawie

W 26. kolejce PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał przy Łazienkowskiej Legię Warszawa 2-1. Bezcenne zwycięstwo mistrzom Polski zapewnił hiszpański duet – Gerard Badia oraz Jorge Felix. Podopieczni Waldemara Fornalika dzięki tej wygranej awansowali na pozycję wicelidera.

Od samego początku na murawie przy Łazienkowskiej działy się ekscytujące wydarzenia. Legia Warszawa już od dziewiątej minuty grała w osłabieniu po tym jak czerwoną kartką został ukarany Jose Kante. Napastnik gospodarzy początkowo zobaczył żółty kartonik, ale sędzia tego meczu, Jarosław Przybył po konsultacji z wozem VAR i obejrzeniu sytuacji i faulu na Sebastianie Milewskim uznał, że należało się wykluczenie. Gra jednego mniej nie przeszkodziła jednak Legionistom wyjść na prowadzenie. W polu karnym Piasta Domagoj Antolić opanował futbolówkę i strzałem z półobrotu otworzył wynik rywalizacji. Po tym trafieniu Wojskowi cofnęli się głęboko zmuszając podopiecznych Waldemara Fornalika do gry w ataku pozycyjnym. Gliwiczanie zyskiwali sobie teren oraz przewagę. Doprowadzili też do wyrównania, ale nie po akcji, lecz dzięki stałemu fragmentowi gry. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego doskonale wykorzystał Jorge Felix. Tym sposobem Hiszpan zdobył swoją dwunastą bramkę w sezonie i gonił najlepszych strzelców ligi.

Idealnie dla Piasta i jego kibiców rozpoczęła się druga połowa spotkania. Mistrzowie Polski za sprawą swojego kapitana strzelili drugą bramkę. Gerard Badia uwielbia strzelać przy Łazienkowskiej, co zademonstrował w maju poprzedniego roku, kiedy to zdobył zwycięskiego gola. Wojskowi rzucili się aktywnie do ataku. Szturmem starali się zdobyć bramkę na wagę remisu, ale w wyborowej dyspozycji był Frantisek Plach. Doskonała praca po trudnym spotkaniu przyniosła mistrzom efekt w postaci trzech punktów. Niebiesko-Czerwoni mogli udać się w drogę powrotną do Gliwic jako wicelider PKO Ekstraklasy.