r e k l a m a


Mnóstwo imprez w maju. Gliwice świętują 15-lecie w UE

Z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Miasto Gliwice zaprasza do wspólnego świętowania! Po Europejskiej Majówce czeka nas X Gliwicki Rajd Przygodowy 360°, plenerowy koncert Sonbird, Sarsy i Zakopower oraz IGRY, czyli gliwickie juwenalia.

Huczne obchody 15 rocznicy wstąpienia Polski do związku demokratycznych państw europejskich rozpoczęły się w Gliwicach dokładnie 1 maja. W parku Chopina odbyła się specjalna edycja Gliwickiej Majówki – Piknik Europejski. 8 maja studenci Politechniki Śląskiej stanęli w sportowe szranki podczas Dnia Sportu, a teraz wielkimi krokami zbliża się prawdopodobnie najfajniejszy rajd miejski w Polsce i wielkie studenckie święto, czyli IGRY.

Do startu, gotowi… RAJD!
11 maja z łąki przy parku Chrobrego wystartują uczestnicy X Gliwickiego Rajdu Przygodowego 360°. Około 100 drużyn w 4 kategoriach (męskiej, żeńskiej/mieszanej, męskiej 90+ i żeńskiej/mieszanej 90+) przetestuje swoją siłę i wytrzymałość na 80-kilometrowej trasie zawodów. Będą biegać, pędzić na rowerach, jeździć na rolkach, a nawet wiosłować w kajakach. Atrakcji na trasie na pewno nie zabraknie, bo w punktach kontrolnych będzie mnóstwo zadań sprawnościowych i łamigłówek do rozwiązania. Start planują między innymi zaprzyjaźnione ekipy z Bottrop i Salgótarján – miast partnerskich Gliwic. Niech wygrają najlepsi!

A 12 maja w X Gliwickim Rajdzie Przygodowym 360° spróbują swoich sił rodziny. Trasa będzie zdecydowania krótsza (około 10 km), ale równie ciekawa. Co ważne, uczestnicy nie ścigają się na czas. Na trasie rodzinnej chodzi przede wszystkim o dobrą, aktywną zabawę na świeżym powietrzu.

Dużo dobrej zabawy będzie czekać też na wszystkich mieszkańców podczas pikniku na łące przy parku Chrobrego. 11 (od godz. 13.00) i 12 maja (od godz. 12.00) zaplanowano fantastyczne zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Będzie między innymi minigolf, minipark linowy, kręgle, unihokej, a nawet… tor slot cars, czyli wyścigi Formuły 1 na wielkiej, pozakręcanej planszy.

Sarsa i Zakopower podkręcą atmosferę
11 maja o godz. 17.00 na parkingu przy Arenie Gliwice rozpoczną się wielkie plenerowe koncerty. Organizacyjny siły połączą dwie duże imprezy, które tego dnia będą miały miejsce w naszym mieście – X Gliwicki Rajd Przygodowy 360° i Śląsk Maturzystom, wydarzenie organizowane przez Politechnikę Śląską i Miasto Gliwice. Pierwszy koncert zagra formacja Sonbird. To indierockowi debiutanci, ale świetnie wypadają na żywo, a dziennikarze już uznali ich za jeden z najlepiej zapowiadających się zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Po takiej rozgrzewce na gliwicką scenę wejdzie Sarsa. Oryginalna piosenkarka pop podbija serca publiczności sceniczną charyzmą i bardzo charakterystycznym wokalem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Rockowa kapela góralska pod wodzą Sebastiana Karpiela Bułecki ma tysiące fanów nie tylko wśród miłośników folku. W piosenkach grupy poza instrumentami tradycyjnymi, takimi jak dudy podhalańskie czy fujara słowacka, można usłyszeć też rasową gitarę elektryczną i rockową perkusję. Znakiem firmowym grupy jest też mocny, niepodrabialny wokal Karpiela Bułecki.

Studenci przejmą miasto
Gliwickie juwenalia wystartują w poniedziałek 13 maja. IGRY zdominują w tym czasie Dzielnicę Akademicką. Będą planszówki, fantastyczna gra miejska, a także kabareton i wielkie grillowanie. Nie zabraknie też ultrakolorowego korowodu przebierańców, który odbierze klucze do miasta i przejdzie z Rynku pod Arenę Gliwice. To właśnie tam zaplanowano fantastyczne plenerowe koncerty. 16 i 17 maja na IGROWEJ scenie będzie bardzo różnorodnie!

Wśród gwiazd tegorocznych juwenaliów jest O.S.T.R., jeden z najbardziej znanych polskich raperów, a także zespół Łąki Łan, serwujący żywiołowe połączenie elektroniki z muzyką rockową i funkiem. Mocnym śląskim akcentem będzie koncert grupy Oberschlesien. Swoje największe przeboje zaśpiewa też Krzysztof Krawczyk. Zagrają także Jeden Osiem L, Łydka Grubasa, Lej Mi Pół, Farfocle i Iksy. IGRY organizuje Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej przy finansowym wsparciu między innymi Miasta Gliwice.

10-kilometrowy finisz
Imprezy z okazji 15-lecia przystąpienia Polski Do Unii Europejskiej w Gliwicach zakończą się sportowym akcentem. 25 maja z os. Kopernika wystartuje X Gliwicki Bieg Uliczny. W tegorocznej edycji biegacze zameldują się na starcie o godz. 22.00. „Dycha” to obecnie najpopularniejszy dystans – na trasie można spotkać profesjonalnych zawodników i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.gliwickibieg.pl. Organizatorami biegu są Uczniowski Klub Sportowy Kometa, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach oraz Gliwice Biegają.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
5 lat temu

Brawo???zwłaszcza za zakorkowanie miasta,kto mądry wpadł na pomysł żeby zamknąć most na Wrocławskiej,rozgrzebać Portową,Toszecką, w jednym czasie????a jeszcze Jagiellońska rozpieptzona w pizdu!!!!

26 maj tylko lista nr 1
26 maj tylko lista nr 1
5 lat temu

Precz z unią ANTY europejską i antypolską!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI