Most nad kanałem w Łabędach wkrótce będzie zamknięty

Kierowców z Łabęd i nie tylko wkrótce czekają spore objazdy i utrudnienia w ruchu.

Skanska podpisała umowę na przebudowę mostu na Kanale Gliwickim. Koszt modernizacji wyniesie prawie 935 tys. zł brutto. Przebudowa zostanie zakończona do końca października 2012 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Kierowców czekają spore objazdy. Już pojawiło się oznakowanie informujące o utrudnieniach w ruchu. Część mieszkańców Łabęd, aby dostać się do centrum Gliwic będzie musiała jechać ulicą Toszecką lub Pionierów, a następnie DK88, zjechać na Portowej.

– Obiekt, który przebudujemy jest zlokalizowany na Kanale Gliwickim, który powstał w miejscu pochodzącego z końca XVIII wieku Kanału Kłodnickiego. Przy śluzie w Łabędach znajduje się objęty inwestycją most, który zostanie przebudowany przez Skanska do końca października br. – mówią przedstawiciele Skanski.

Powodem przebudowy i modernizacji mostu jest zły stan techniczny obiektu oraz potrzeba dostosowania go do nowych warunków eksploatacyjnych.

Zostanie on poszerzony, wydłużony oraz zwiększy się jego nośność. Obecnie obiekt posiada prawie 60 metrów długości oraz ponad 10 metrów szerokości. Po przebudowie osiągnie ponad 63 metry długości oraz ponad 11 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje rozbiórkę obiektów budowlanych oraz elementów drogowych m.in. nawierzchni jezdni, chodników, gzymsów wraz z balustradą oraz izolacji wraz z betonem wyrównawczym.

– W kolejnym etapie robót zajmiemy się wzmocnieniem płyty pomostu, ułożeniem izolacji, nawierzchni jezdni, chodników oraz montażem bariero – poręczy. Naprawimy uszkodzenia ustroju nośnego oraz wykonamy zabezpieczenie antykorozyjne – mówią w Skansce.

W czasie remontu obiekt będzie zamknięty dla ruchu kołowego, zachowany zostanie jedynie ruch pieszych. Dla samochodów wyznaczone zostaną objazdy.

Skanska jest dobrze znana w Gliwicach. Realizowała już u nas wiele inwestycji drogowych i nie tylko. Obecnie na terenie miasta Gliwice buduje estakadę łączącą ul. Portową i Perseusza, budynek dla Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” oraz modernizuje budynek dla jednostki wojskowej. W ubiegłym roku zbudowała pływalnię „Neptun” Sośnicy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sokrates
Sokrates
11 lat temu

O ile pamiętam raz już był zamknięty bo coś w nim robiono. Chyba rury układano. Trwało to kilka miesięcy. Nie można było wówczas się dogadać i w jednym czasie wykonać ten remont? „Magistraccy myśliciele” wprowadzają NIE porządek w życie a w ich łbach pomieszało się kompletnie. Ot porządek „idiotów” ośmieszających PRL któremu do pięt nie podrastają pod względem porządku publicznego czystości organizacji i planowania. Dla mnie to kompletna porażka a nie planowanie ale to moja opinia. To nie będzie horror to będzie tragedia Łabędzka i może ludzie zaczną w Łabędach myśleć i zapragną by powstały nareszcie niezależne Łabędy by tego… Czytaj więcej »

piotr
piotr
11 lat temu
Reply to  Sokrates

bzdury i bajki opowiadasz chłopie. remontowano most obok nad kłodnicą a nie ten. Odłączcie się w tych łabędach od Gliwic i w oogóle wysadzcie w powietrze wszystkie mosty i wtedy bedziecie szczęśliwi a my bez was też. i skończ panie spamować na forach internetowych bo już rzygać się chce jak ciągle czytam o tym jak to odłączycie łabędy

Sokrates
Sokrates
11 lat temu
Reply to  piotr

Remontowano coś na moście nad Kłodnicą bodajże w 2008 albo w 2009 . Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. Remontowany był most nad Kłodnicą a ja piszę o moście nad kanałem przy śluzie. Jak dawno nie byłeś w Łabędach to informuję iż mosty są trzy. Ten wyremontowany i oddany do użytku. Ten przez który prowadzono ruch samochodowy w momencie remontu kłodnickiego teraz zamknięty dla ruchu i ten nad Kanałem o którym jest informacja. I ten most był już remontowany i rozkopany kilka lat temu i przez parę miesięcy zamknięty dla ruchu. Ja się tylko zapytałem czy nie można było… Czytaj więcej »

Sokrates
Sokrates
11 lat temu
Reply to  Sokrates

tak mi namieszaleś w pojęciach że zgłupiałem.

Ma być w pierwszym zdaniu Remontowano coś na moście nad Kanałem bodajże w 2008 albo w 2009 .

marcin
marcin
11 lat temu

a wiadomo już coś na temat KZK GOP? mam na myśli połączenie 186 jadący z Bumaru na Trynek? będzie dojeżdzał do starych Łabęd czy na czas remontu będzie odwołany?

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Był jakiś przetarg? Cena wydaje się dość wysoka.

Sokrates
Sokrates
11 lat temu
Ja
Ja
11 lat temu

Skanska remont ulicy na tyłach Kopernika też miała skończyć w październiku a wyszło jak wyszło. Jestem ciekawa jak w zimie samochody będą pokonywać to nachylenie słynnego łącznika pomiędzy osiedlem Kopernika a Portową. Jak np. samochody ciężarowe będą wjeżdżały z tego łącznika lewoskrętem w Portową. Jak się jedzie ulicą Portową to widać wysepki z lewej i prawej. Chyba SMART przejedzie 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI