Muzeum znów nagrodzone

21 maja w pałacu Schöna w Sosnowcu wręczono Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2013.

Muzeum w Gliwicach otrzymało główną nagrodę w kategorii publikacja za Projekt Wydawniczy Blandowski, obejmujący: dwa albumy i katalog poświęcone postaci gliwickiego odkrywcy, badacza i fotografa. Kapituła Konkursu wyróżniła również wystawę Naturalista, czyli Wilhelm von Blandowski w Australii oraz projekt edukacyjny Kibicujemy emocjom.

Warto dodać, że album Niepokoje Wilhelma von Blandowskiego z esejem Wojciecha Nowickiego otrzymał wyróżnienie honorowe w konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku 2013. Wręczenie wyróżnienia będzie miało miejsce w piątek 23 maja podczas Międzynarodowych Warszawskich Targów Książki. Organizowany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkurs na Najpiękniejsze Książki Roku jest najstarszym polskim konkursem wydawniczym. W tym roku odbył się po raz 54. Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą, a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w konkursie Best Book Design from all over the World 2014 w Lipsku oraz wystawie odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie („Buchkunst International 2014”).

W ostatnich latach książki wydawane przez Muzeum w Gliwicach były wielokrotnie doceniane i nagradzane. W 2012 roku Historia miasta Gliwice Benno Nietschego, którą Muzeum wydało po raz pierwszy w języku polskim, otrzymała w nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku w kategorii Książka Roku. Natomiast książka Rafała Milacha W samochodzie z R, wydana w ramach serii Czytelnia Sztuki została doceniona przez Jury New York Photo Awards 2011 nagrodą główną. A książka, jeszcze w formie makiety uzyskała również w 2011 roku prestiżową nagrodę serwisu Blurb za najlepszą publikację dokumentalną.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria Anna
Maria Anna
9 lat temu

Wspaniale! Miło przeczytać, że coś w tym mieście działa jak trzeba. Z ostatnich publikacji mam książkę Benno Nietschego i „Omnium Sanctorum” o Parafii Wszystkich Świętych, która może nagrody żadnej nie dostała, ale dla mnie jest bardzo ważna. Wreszcie ktoś nie ciągnie tylko w jedną stronę, tylko są wydawane książki dla różnych czytelników, nie tylko te młodzieżowe foldery z kolorowymi literami (pomarańczowe i zielone – taka moda).

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI