Myją ulice i sadzą kwiatki. ZDM nie próżnuje

W pasach drogowych rozkwita wiosna. Krokusy, żonkile i tulipany „cieszą oko” kierowców, informując, że wreszcie zmieniła się pora roku.

Nasadzone jesienią mieszanki cebul: tulipanów, krokusów i żonkili, kwitną w pasach przydrożnych, w różnych częściach miasta, od skrzyżowania ulic: Poniatowskiego i Chorzowskiej, na skwerach przy ulicach: Dworcowej, Nowy Świat czy Żwirki i Wigury. To nie koniec dbałości o przydrożną zieleń i zabiegów związanych z sadzeniem czy pielęgnacją roślinności znajdującej się pod opieką Zarządu Dróg Miejskich.
W niektórych dzielnicach prace prowadzone są etapami. To oznacza, że w temacie nasadzeń nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.
Obecnie sprawdzane są miejsca gdzie jesienią uzupełniono np. drzewostan czy krzewy, aby ocenić w jakiej są kondycji. Młode drzewa lub krzewy, które nie przyjęły się lub zostały uszkodzone, wymieniane są na nowe.
Niestety bardzo często mieszkańcy nie są w stanie dostrzec efektów pracy referatu zieleni ZDM, bowiem nowe nasadzenia są łamane padając ofiarą chuligańskich wybryków czy kierowców rozjeżdżających posadzone krzewy i kwiaty.

Wielkie sprzątanie w Gliwicach

Zwycięstwa, Bohaterów Getta Warszawskiego, Toszecka czy Tarnogórska – to ulice, które w ostatnim czasie przeszły gruntowne sprzątanie. W mieście trwa porządkowanie nawierzchni jezdni i ulic z zalegających pozimowych zanieczyszczeń.

Gruntowne sprzątanie nie ominęło także tunelu w ciągu gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej.

Nawierzchnia jezdni została umyta, podobnie jak całe wyposażenie tunelu wraz z poręczami, niszami ratunkowymi i technicznymi czy barierami energochłonnymi.
Porządki objęły również tereny zielone znajdujące się wzdłuż pasów drogowych, z których wykonawca zbiera codziennie ponad tonę śmieci.
W szczególny sposób traktowany jest Rynek naszego miasta, który powoli zaczyna „bić” sercem kawiarenek. Wykonawca ma obowiązek zamiatania go codziennie. Myjka, która szoruje jego nawierzchnię, pracuje 3 razy w tygodniu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
yubilat
yubilat
5 lat temu

Tonę dziennie????

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI