r e k l a m a

spot_imgspot_img

Wyłudzali telefony komórkowe. Szajka z Gliwic rozbita

Siedem osób oskarżonych i kilkanaście zarzutów związanych z wyłudzeniami telefonów komórkowych na szkodę firm telekomunikacyjnych – to efekt zakończonego postępowania, które prowadzili policjanci z Gliwic.

– Wczoraj około godziny 8.00 w jednej kamienic w śródmieściu gliwiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, realizujący wielowątkową sprawę, zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który na przełomie 2015 i 2016 roku wyłudził szereg telefonów wraz z usługą od jednego z operatorów telefonii komórkowej.
Postępowanie trwało kilka miesięcy. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił już na przedstawienie zarzutów siedmiu podejrzanym. Zarzucono im, że działając z góry powziętym planem niepłacenia rat, w jednym z punków sprzedaży telefonów sieci GSM w Gliwicach, zawarli umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych – informuje gliwicka policja.

Posługując się sfałszowanymi dokumentami, wprowadzali w błąd pracowników firmy, wyłudzali drogie usługi oraz markowe telefony. Łączna suma strat, jaką spowodowali, to kwota 74 tys. zł.

Sprawa należy do rozwojowych i będzie wymagała od policyjnych detektywów wytropienia oraz zatrzymania jeszcze co najmniej siedmiu wytypowanych osób. Zebrano przeciwko nim mocne dowody. Za oszustwa tego typu kodeks karny przewiduje kary nawet 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI