Na os. Sikornik powstała strefa gier. Dzieci są zachwycone

Po wakacjach na dzieci z SP 41 czekała sympatyczna niespodzianka – na placu apelowym pojawiło się placyk ruchu drogowego oraz gry podwórkowe.

Wszystko w rozmiarze XXL! Od pierwszych dni zajęć miłośników nowej szkolnej atrakcji nie brakuje. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

„Strefa gier” w SP. 41 im. Władysława Broniewskiego na Sikorniku składa się z 6 wielkich pól do gier, m.in. m.in. chińczyka, twistera i labiryntu oraz placyku ruchu drogowego, na którym dzieci będą poznawały przepisy drogowe i przygotowywały się do egzaminu na kartę rowerową. Nadruki na płycie placu apelowego zostały wykonane metodą trwałego nadruku, co oznacza, że nie zostały namalowane, ale „wtopione” w nawierzchnię. Inwestycja kosztowała około 55 tys. zł i została zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

– Bardzo się cieszymy z nowej atrakcji. Dzieci bardzo chętnie z niej korzystają i starają się każą wolną chwilę wykorzystać na podwórku. Co ważne, plac szkolny jest dostępny również dla mieszkańców, więc z gier podwórkowych i placyku może skorzystać każdy. Wykonano również gry na korytarzach szkolnych. Pojawiła się m.in. gra w klasy, zegar i twister. To świetny sposób na spędzanie przerw śródlekcyjnych przez uczniów – mówi Joanna Łomnicka-Łakomy, dyrektor SP 41.

Do korzystanie ze strefy gier zostały zaproszone dzieci z sąsiadującego zespołu przedszkoli. W ramach spacerów będą odwiedzać nowe miejsce zabaw.

MSI / fot. Zdzisław Daniec

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI