spot_imgspot_img


Nadchodzi Wiosna z Fryderykiem. Koncerty w Palmiarni

Rusza kolejna edycja koncertów z cyklu „Wiosna z Fryderykiem”. W najbliższą niedzielę w Palmiarni wystąpi Luigi Carrioccia.

Cykl chopinowskich recitali jest w Gliwicach organizowany od 2010 roku, czyli od dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora. Koncerty, które mają już liczne grono stałych melomanów, odbywają się w szczególnym miejscu – w Palmiarni Miejskiej, która znajduje się w Parku im. Fryderyka Chopina.

Wznosi się tutaj jedyny na Śląsku pomnik pianisty, którego budowę zainicjował prof. Jerzy Żurawlew, inicjator Konkursów Chopinowskich, a w latach 1945-1949 dyrektor Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Koncerty odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. Występowało na nich wiele muzycznych znakomitości.

Tegoroczna edycja festiwalu wyjątkowo rozpocznie się już pod koniec lutego, z uwagi na przypadające w marcu Święta Wielkiej Nocy. Koncerty jak zawsze poprowadzi redaktor Jan Popis, dyrektor artystyczny festiwalu.

W tym roku będziemy mieli okazję usłyszeć uczestników i finalistę XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. Dodatkowo – wraz z Krzysztofem Książkiem i Szymonem Nehringiem – wystąpi Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy w ich wykonaniu dwa koncerty Fryderyka Chopina.

Bilety w cenie 30 zł (miejsca nienumerowane) do nabycia w kasie Palmiarni.

Godziny otwarcia kasy:
– poniedziałek – nieczynne
– wtorek – piątek: 9:00 – 18:00
– sobota i niedziela: 10:00 – 18:00
– niedziela w dniu koncertu do 19:30
tel. 32 231 32 39

wiosna2

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI