spot_img


Najlepsza przestrzeń publiczna jest w Gliwicach?

Realizacje z 34 gmin regionu, w tym 4 z Gliwic, aspirują do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych.

Tegoroczne kandydatury dotyczą m.in. rewitalizacji terenów poprzemysłowych, zagospodarowania rynków, placów i skwerów, terenów rekreacyjnych i sportowych oraz rewitalizacji obiektów historycznych.

Na przełomie lipca i sierpnia planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

1 sierpnia rusza plebiscyt internautów. Głosowanie będzie trwało do końca wakacji, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy w październiku br.

Inwestycje z Gliwic zgłoszone do konkursu:

– Zespół Szkół Samochodowych, ul. Kilińskiego 24a – przebudowa boisk szkolnych i budowa Miasteczka Ruchu Drogowego
– Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach, ul Górnych Wałów 29 – budowa sali sportowej
– Sala sportowa przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Gliwicach
– Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach

W zeszłorocznej edycji o nagrody walczyło 36 realizacji z 27 gmin. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego otrzymały: Rewitalizacja przyrodniczo-krajobrazowa otoczenia wieży wyciągowej Szybu Prezydent w Chorzowie, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, Projekt modernizacji budynku po dyrekcji Huty Zabrze dla potrzeb administracji samorządowej oraz centrum zarządzania kryzysowego w Zabrzu, a także Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI