spot_imgspot_img


Najlepsza przestrzeń publiczna w Gliwicach? Zobacz kandydatury

Jak co roku, w sierpniu rusza plebiscyt internautów, którzy wybierać mogą najlepsze realizacje zgłoszone do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Do tegorocznej – 16 edycji konkursu zgłoszono 31 realizacji – w tym 3 z Gliwic. Znajdują się one na terenie 23 gmin (2 gminy z subregionu północnego, 15 gmin z subregionu środkowego, 1 gmina z subregionu zachodniego i 5 gmin z subregionu południowego). 13 zgłoszeń złożyły gminy, 18 zgłoszeń – inne podmioty: firmy, inwestorzy, projektanci, stowarzyszenie.

Aby oddać swój głos, należy na stronie internetowej konkursu (www.slaskie.pl/npp) wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail.

Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia Marszałka w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.

Ocena zgłoszonych realizacji przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej planowana jest we wrześniu br. Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy na przełomie października i listopada br.

W zeszłorocznej edycji o nagrody walczyło 45 zgłoszeń z 34 gmin. Nagrodę internautów otrzymała realizacja Rynek Od.Nowa – rewitalizacja śródmiejskiej przestrzeni publicznej w Jaworznie.

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Inwestycje z Gliwic biorące udział w głosowaniu to:

Centrum Innowacji i Transferu Technologii – adaptacja i rozbudowa dawnego budynku przedszkola w Gliwicach na potrzeby Politechniki Śląskiej

Budowa Centrum Sportowo Kulturalnego Łabędź w Gliwicach – Łabędach

Przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach wraz z przyległościami

Głosować można tutaj

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI