r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nbit zwolnił trenera. Znamy już następcę

Nbit Gliwice przegrał w ubiegły weekend derbowy pojedynek z Gliwicką Akademią Futsalu.

W środę odbyło się spotkanie zarządu klubu Nbit Gliwice z pierwszym trenerem Szymonem Maksymem. Po spotkaniu okazało się, że na mocy porozumienia stron został rozwiązany kontrakt ze szkoleniowcem.

Popularny „Max” był trenerem Nbitu od początku funkcjonowania drużyny na szczeblu centralnym.

Zarząd klubu Nbit Gliwice powierzył rolę szkoleniowca Sebastianowi Wiewiórze, który do tej pory pełni obowiązki drugiego trenera.

Sebastian Wiewióra ur. się 19 października 1978 w Gliwicach. Jest wychowankiem Carbo Gliwice. W klubie tym grał ponad 20 lat począwszy od trampkarzy, skończywszy na seniorach. Był jednym z inicjatorów założenia klubu fustalowego Jango Gliwice. Przez sześć sezonów reprezentował barwy najbardziej utytułowanego klubu w Polsce, piłki pięcioosobowej P.A. Nowa Gliwice. W 2008 roku, jako kapitan drużyny wywalczył z tym klubem tytuł Mistrza Polski. Przez rok grał też w GKS Futsal Tychy. Karierę szkoleniowca rozpoczynał w Tango GAF Nowa Gliwice. Jako grający trener wywalczył z tą drużyną awans do futsalowej ekstraklasy. Od września 2013 roku pełni funkcję drugiego trenera Nbit Gliwice. Sebastian Wiewióra będzie samodzielnie prowadził drużynę Nbitu. Szkoleniem bramkarzy dalej będzie zajmować się Jacek Podgórski.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI