r e k l a m a


Akcja zima w Gliwicach to blisko 800 ulic do odśnieżania

757 ulic, 373 przystanki komunikacji miejskiej, chodniki, ścieżki rowerowe, w sumie do odśnieżenia powierzchnia ok. 3 966 038 m2.

Dla optymalnej organizacji prac realizowanych w ramach zimowego utrzymania Gliwic, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. 9 z nich obejmuje drogi, 1 rejon to chodniki, 1 rejon – przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego Akcji zima.

Wykonawcy zimowego utrzymania dróg na terenie Gliwic, dysponują 38 jednostkami sprzętowymi przystosowanymi do likwidacji śliskości zimowej oraz odśnieżania. Prace związane z zimowym utrzymaniem wykonywane są w dniach, w których wymagają tego warunki atmosferyczne (opady śniegu, mróz, osady, oblodzenia). O rozpoczęciu i zaprzestaniu odśnieżania, w ramach Akcji zima decyduje koordynator akcji zima w Zarządzie Dróg Miejskich.

W przypadku bezśnieżnej zimy, wykonawca pozostaje w stanie pełnej dyspozycji mimo że miasto nie płaci za czas, w którym nie są prowadzone prace w zakresie odśnieżania lub posypywania dróg i chodników.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamaz
Kamaz
8 lat temu

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki przetargu, na zimowe utrzymywanie dróg i ulic na terenie miasta Gliwice, zamieszczonego na stronie ZDM Gliwice?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI