r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nie tylko dla firm. Terminale płatnicze dla urzędów

Program Polska Bezgotówkowa, do niedawna obejmujący jedynie przedsiębiorców, cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w 2018 roku darmowe terminale bez abonamentu trafiły do firm w ilości ponad 100 tys. sztuk! Teraz przyszła kolej na… terminale dla urzędów.

Od września 2018 roku program Polska Bezgotówkowa oferuje terminale płatnicze dla urzędów. To duża zmiana, ponieważ do tego momentu z oferty mogły skorzystać jedynie małe i średnie przedsiębiorstwa. Tym samym, w ramach Polski Bezgotówkowej, tylko w 2018 roku do polskich przedsiębiorstw trafiło ponad 100 tys. bezpłatnych terminali płatniczych bez abonamentu!

Terminale dla instytucji publicznych, podobnie jak w przypadku firm, mają za zadanie zwiększyć dostępność transakcji bezgotówkowych. W portfelach Polaków jest bowiem blisko 40 mln kart płatniczych, a wciąż, jak pokazują liczne badania opinii publicznej, minimum raz w miesiącu nie mają oni możliwości ich użycia.

Najtrudniej jest posłużyć się tzw. plastikiem w warzywniakach, na targach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Gotówkę często muszą mieć przy sobie także osoby korzystające z usług gabinetów rehabilitacyjnych i chcące opłacić przejazd w firmie transportowej. Gotówka jest też często jedynym możliwym sposobem płatności w przypadku biletomatów, automatów z napojami i przekąskami  i… urzędów.

W tym ostatnim przypadku wkrótce może się wiele zmienić. Program Polska Bezgotówkowa od kilku miesięcy obejmuje również instytucje państwowe. Oznacza to, że w placówce, która weźmie udział w programie, będzie można opłacić kartą – lub telefonem – m.in. podatek, przedszkole czy wydanie dokumentu.

Do programu mogą przystąpić m.in. jednostki administracji publicznej, skarbowej, sądy i publiczna służba zdrowia. Terminale otrzymać mogą również przedsiębiorstwa komunalne, instytucje kultury, sztuki, sportu, a także uczelnie wyższe, fundacje i stowarzyszenia. Polska Bezgotówkowa przewiduje również terminale dla samorządów.

Na czym polega program Polska Bezgotówkowa dla sektora publicznego? Instytucje, które biorą udział w programie, mogą otrzymać tyle darmowych terminali, ile posiadają punktów kasowych. Co więcej, do 31 sierpnia 2021 zwolnione są z ponoszenia opłat za prowizje od transakcji dokonywanych kartami Visa i Mastercard. Terminale płatnicze przyjmują płatności kartami Diners Club, UPI, JCB, a także smartfonem i systemem BLIK.

By wziąć udział w projekcie należy wejść na stronę bezgotowki.pl i wypełnić zamieszczony na stronie formularz. Gdy instytucja przejdzie weryfikację wówczas sprzęt wysyłany jest kurierem pod wskazany w formularzu adres. Więcej informacji na temat programu Polska Bezgotówkowa dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

Udostępnienie terminali płatniczych to nie tylko odpowiedź na oczekiwania społeczne, ale także szansa na polepszenie wizerunku urzędu, który – dzięki transakcjom bezgotówkowym – postrzegany jest jako nowoczesny i przyjazny obywatelom.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI