Zygmunt Frankiewicz został senatorem. Za 3 miesiące wybory nowego prezydenta

Zygmunt Frankiewicz został senatorem. Tak zdecydowali mieszkańcy, którzy oddali na niego głos w wyborach parlamentarnych.

Dane PKW z około 99% komisji pokazują, że Frankiewicz zdobył 61% głosów. To wyraźna dominacja nad kandydatem PiS Krystianem Probierzem, który przez ostatnie 4 lata zasiadał w Senacie.

Teraz w Gliwicach przez 3 miesiące rządził będzie komisarz wyznaczony przez premiera. Odpowiedzialny będzie on głównie za organizację wyborów nowego prezydenta. Prawdopodobnie w styczniu pójdziemy zagłosować.

Przypomnijmy, że w czwartek większość radnych poparła apel do premiera i wojewody, by na stanowisko komisarza wyznaczyli zastępcę Frankiewicza, co według nich pozwoli na zapewnienie sprawności i ciągłości zarządzania miastem.

Mało prawdopodobne jednak, by wojewoda i premier nie wykorzystali takiej okazji do “przejęcia” Gliwic choćby na kilka miesięcy.

Kto zostanie nowym prezydentem Gliwic? Zygmunt Frankiewicz poprze najprawdopodobniej kandydaturę Adama Neumanna – swojego zastępcy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
2 lat temu

Czekam na miotle w Gliwicach. Oj będą lecieć stołki. Cieszę się że gliwice pozbyly się Franka. Teraz wojewoda wskaże osobę z PISu i jedziemy hehe

Boguś
Boguś
2 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

No to się nie doczekasz bo kandydat pisu czyli Jarosław Wieczorek już jest dogadany z Frankiewiczem 😀

wyborca
wyborca
2 lat temu

Adam Neuman będzie nowym prezydentem Gliwic 🙂 Poczciwy, uczciwy człowiek, który przez kilkanaście lat pomagał panu Frankiewiczowi jako jego zastępca

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  wyborca

Pomagał czy wykonywał jego polecenia? Bo to jednak różnica. Czas na nową, lepszą jakość w Gliwicach. A nie ciągłe trwanie tych samych ludzi, którzy nawet nie potrafią rozmawiać z ludźmi, tylko zamykają się w zaciszu swojego gabinetu.

Barbara
Barbara
2 lat temu
Reply to  Marcin

Mówisz o pisie? Bo to oni się zamykają w swoich gabinetach i nikomu nie pomagają. Miałam problem i poszłam do biura posła Gonciarza i 3 razy nikogo tam nie było w rzekomych godzinach urzędowania a jak już raz trafiłam to siedział tam jakiś drechol opryskliwy który mnie zbył. Na szczęście w biurze posłanki Golbik otrzymałam pomoc szybko i sprawnie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI