Niespokojny weekend. Policja zatrzymała kilka osób

Podczas minionego dłuższego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 10 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

Wśród nich była nietrzeźwa kierująca. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się: podejrzany o posiadanie narkotyków, sprawcy uszkodzenia ciała i gróźb karalnych, naruszenia nietykalności policjanta, niestosowania się do zakazów prowadzenia pojazdów. Zatrzymano też 3 osoby poszukiwane przez organy ścigania, w tym jedną nieletnią. W czasie weekendu zgłoszono policji 9 kolizji drogowych, przypomniało też o sobie skrzyżowanie w Brzezince.

Na wniosek policji prokuratura zastosowała dozór oraz poręczenie majątkowe wobec 33-latka z Gliwic podejrzanego o posiadanie amfetaminy. Ten sam podejrzany zaopatrywał też w marihuanę ustalonego już mężczyznę, pobierając od niego za dostarczony „towar” pieniądze.

W czasie weekendu ujęto tylko jedną osobę kierującą w stanie nietrzeźwości. W piątek, 6 stycznia około północy na ul. Zabrskiej funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 48-letnią gliwiczankę, która miała we krwi 2 promile alkoholu, a mimo to kierowała swoim oplem vectrą. Kierującej zatrzymano uprawnienia, czeka ją teraz proces karny oraz wyrok.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI