Niezwykły medalista z Gliwic. Pogratulował mu prezydent miasta

Jakub Muszyński ma 14 lat i jest uczniem gliwickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7. W XI Ogólnopolskiej Letniej Olimpiadzie Specjalnej zdobył aż dwa medale w pływaniu – złoty w stylu dowolnym oraz srebrny w stylu grzbietowym, na dystansie 25 m.

W XI Ogólnopolskiej Letniej Olimpiadzie Specjalnej wzięło udział około 1000 zawodników. Dyscypliny pływackie rozgrywane były na obiektach AWF Katowice, wzięło w nich udział około 120 uczestników. Jakub Muszyński zdobył złoty medal w stylu dowolnym na dystansie 25 metrów. W stylu grzbietowym, na tym samym dystansie, wywalczył srebro.

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zaprosił młodego medalistę do Urzędu Miejskiego, by osobiście pogratulować mu sukcesów. – Dystans 25 metrów to dużo, ale bardzo lubię pływać. Lubię startować w zawodach, fajnie jest zdobywać medale – mówił na spotkaniu Kuba Muszyński.

Jakub trenuje pływanie w ramach Klubu Olimpiad Specjalnych „Skrzaty”, który działa przy ZSOS nr 7 od kilku lat. Na swoim koncie ma już medale z Mistrzostw Szkół Specjalnych oraz Śląskich Mityngów Pływackich. Dzięki sukcesom ma także szansę na start w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 r. – Czekamy teraz na weryfikację i mamy nadzieję, że uda nam się zakwalifikować – mówi trener „Skrzatów’, Bartłomiej Kuziora.

W ramach Klubu Olimpiad Specjalnych „Skrzaty” uczniowie ZSOS nr 7 trenują przeróżne dyscypliny sportowe, od piłki nożnej, przez narciarstwo, pływanie, bocci, po kręgle i z powodzeniem startują w różnego rodzaju zawodach. Takim przykładem jest Grzegorz Krzemień, który na czerwcowych igrzyskach również zdobył dwa medale – złoty w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25 metrów i brązowy stylem grzbietowym. – To ogromne święto dla wszystkich, którzy w nich uczestniczą. Cieszy mnie, gdy uczniowie po zawodach przychodzą pochwalić się swoimi medalami. Jestem z nich wtedy bardzo dumna – mówi dyrektor szkoły, Dorota Tarczyńska.