r e k l a m a


Nocne walki chuliganów z policją w Knurowie (TV)

W niedzielę wieczorem ponownie doszło do starć chuliganów z policją w Knurowie.

Kilkusetosobowa grupa protestujących początkowo zachowywała się spokojnie, ale około godziny 22:00 w kierunku funkcjonariuszy ochraniających komisariat poleciały m.in. butelki i kamienie. Policja użyła armatki wodnej i broni gładkolufowej.

Interwencja spowodowała, że agresywna grupa rozbiegła się. W związku z zamieszkami zatrzymano 30 osób. Uszkodzonych zostało pięć radiowozów.

W komisariacie policji wybito szyby. Zniszczono również sąsiedni budynek należący do spółki węglowej. Wszędzie leżą kawałki kostki brukowej i kamienie.

Policja ściągneła sporo posiłków do Knurowa. Od niedzielnego poranka przygotowywano się na wieczorne starcie. Do Knurowa zjechali kibice różnych śląskich drużyn. Mieli tylko jeden cel – walczyć z policją.

Chuligani byli uzbrojeni w metalowe pręty i inne niebezpieczne przedmioty, w tym koktajle Mołotowa. Z zamaskowanymi twarzami skierowali się w stronę siedziby knurowskiej policji. Obrzucili mundurowych kostką brukową, kamieniami i substancjami łatwopalnymi. W trakcie zamieszek ranny został jeden policjant, uszkodzonych zostało 5 pojazdów służbowych i jeden prywatny samochód oraz odzież i wyposażenie policjantów obrzuconych płonącymi cieczami.

Do tej chwili zatrzymano 30 chuliganów biorących udział w starciu z policjantami. Cały czas trwa analiza materiałów filmowych i fotograficznych sporządzonych w trakcie zamieszek. – Wszystkie osoby, które uczestniczyły w zamieszkach, atakowały policjantów oraz niszczyły mienie, zostaną zidentyfikowane i pociągnięte do odpowiedzialności – zapowiada policja.

Więcej na ten temat: Na stadionie zginął 27-latekŚmierć kibica. Policja: Wyjaśniamy tę interwencję


wideo: TVP/x-news

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI