r e k l a m a


Nowa prezydent Gliwic: Nie będzie trzęsienia ziemi. Będzie ewolucja

Katarzyna Kuczyńska-Budka wygrała wybory prezydenta Gliwic i już w maju obejmie stanowisko.

Dzisiaj spotkała się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej. Zapowiedziała, że nie będzie trzęsienia ziemi w Gliwicach. Pytana, czy będzie rewolucja – odpowiedziała, że raczej ewolucja. Mówiła, że jej pierwsze decyzje na stanowisku będą dotyczyły systemowego podejścia do zieleni miejskiej oraz budowy w mieście nowego szpitala.

Nowa prezydent będzie musiała powołać swoich zastępców. Ruszyła giełda nazwisk, ale Kuczyńska-Budka na razie nie ujawnia składu personalnego nowego zarządu miasta. Zapowiedziała, że wkrótce przyjdzie na to pora.

Wiadomo też, że w Radzie Miasta Koalicja Obywatelska ma 10 radnych, a współpracujący Nowy Ratusz 2. Nie daje to większości w Radzie więc nowa prezydent będzie musiała nawiązać współpracę z radnymi z KdG lub PiS. – Będę współpracowała z każdym, kto chce dobrze zmieniać Gliwice – zapowiedziała Kuczyńska-Budka.

Katarzyna Kuczyńska-Budka pokonała w drugiej turze wyborów Mariusza Śpiewoka. Urząd prezydenta obejmie 7 maja, podczas sesji Rady Miasta. Wówczas złoży ślubowanie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Gratulacje Pani prezydent ! Nareszcie koniec epoki Frankiewicza. !

Tomasz
Tomasz
29 dni temu
Reply to  Ewa

Ja bym się tak nie cieszył. Każdy kto zna tą Panią wie jaka jest. Wystarczy spojrzeć jak cały czas przed drugą turą naśmiewała się ze Śpiewoka, że chce współpracować z PiS. Teraz sama już mówi, że będzie współpracowała z każdym… byle mieć większość. Na pewno zaletą nowej Prezydent (która już dziś sama zaczęła się tytułować prezydentką) jest lekkość wypowiedzi i medialność, ale czy to wystarczy, żeby w tym mieście było lepiej … Osobiście mam mieszane uczucia i obym się mylił.

Kate
Kate
29 dni temu
Reply to  Tomasz

Zielone Gliwice i uśmiechnięta Polska…

Emerytka
Emerytka
5 dni temu
Reply to  Tomasz

Katastrofa, ten uśmieszek mówi za siebie, wiedza techniczna zerowa, w zarządzie sami sportowcy znawcy koszykówki, tenisa, politolodzy super nic mądrego szkoda tego co jeszcze mamy.

Piotr
Piotr
28 dni temu

Masakra

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI