r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nowa sygnalizacja świetlna na ul. Toszeckiej już działa. Będzie bezpieczniej

Trwające od sierpnia prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka dobiegają końca.

Dzięki przebudowie i instalacji sygnalizacji świetlnej ma być bezpieczniej zarówno dla kierowców, jak i przechodniów.

W ramach przebudowy na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka oraz Toszeckiej i Patrolowej pojawiła się sygnalizacja świetlna. Skrzyżowania zostały włączone do systemu sterowania ruchem, będzie też na nich obowiązywała nowa organizacja ruchu. Prace na zlecenie ZDM-u przeprowadziło wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Zakładany koszt przebudowy sięga 3,2 mln zł.

Przypomnijmy, że na skrzyżowaniu dochodziło do kolizji i wypadków. Na przejściu przy kościele ginęli ludzie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław Cichocki

Totalna porażka i nieporozumienie…

Grzegorz Grysiewicz
6 lat temu

Miasto świateł 🙂

Paweł Gruca
6 lat temu

Paranoja światła na światłach

Redi Rydziu
6 lat temu

Powinni zrobić przejście górą … idealne rozwiązanie dla wszystkich !

Dariusz Janik
6 lat temu

Głupota do potęgi ntej. Zobaczycie co się będzie działo po Nowym Roku jak wróci normalny ruch na Toszeckiej. Korek gigant gwarantowany

Krzysztof Śliwiński

Proponuje żeby zrobić co 10metrów światła i wszędzie żeby było czerwone ! to dopiero będzie bezpiecznie 🙂 !

Agnieszka Szeląg
6 lat temu

Bardzo dobra inwestycja ☺ Dzieci idące do szkoły mogą przejść bez problemu i nie muszą czekać pół godziny, aż jakiś kierowca się zatrzyma. Biorąc pod uwagę, że Toszecka jest cały czas zakorkowana.

Anna Kocyan
6 lat temu

Dla pieszych super sprawa, na pewno łatwiej i bezpieczniej można przekroczyć Toszecką. Ale dla wyjeżdżających z Uszczyka i Floriańskiej to kompletna porażka.

Wojtek Ryszewski
6 lat temu

bardzo mądra inwestycja w naszym mieście, popieram…:)

Denis Marecik
6 lat temu

Miasto idzie do przodu i co raz więcej przyjezdnych w nim pracuje, ruch będzie większy z roku na rok. A my mieszkańcy będziemy musieli się przesiąść na hulajnogi i rowery, bo to będzie najszybszy środek transportu w mieście.

Mateusz Nowakowski
6 lat temu

Najgorsze co mogli zrobić na tej Toszeckiej czyli światła…

Robert Walkowiak
6 lat temu

Będzie bezpiecznie jak zrobicie jeszcze światła na wysokości Shela tam zalierdalaja że aż strach szczególnie jak ludzie z autobusu wysiadaja

Aleksander Galas
6 lat temu

2 ronda zdecydowanie byłyby lepszym pomysłem. Gwarantuje że korki teraz będą gigantyczne.

Miłosz Borek
6 lat temu

Ludzie narzekają jak zwykle. Bezpieczeństwo wymaga poświęceń. Musza być światła by ludzie nie ginęli tam. Mnie bardziej interesuje kwestia żółtej kostki betonowej. Dlaczego żółta? Co to za pomysł nagle tam wsadzić taki kolor?

Agata Bielak
6 lat temu

jeżdżę tamtędy do pracy od kilkunastu lat… i popieram. Powinny być jeszcze światła koło Shella… bo tam tez ludzie wbiegają na oślep a kierowcy zapier…. 😉 ludzie zawsze beda marudzić… szczególnie ci którzy nie przestrzegają przepisów. A jak komuś korek przeszkadza to równolegle ma DTŚkę

Roman Sitarek
6 lat temu

Super dla pieszych, bezpieczniej i szybciej, dla kierowców jadących Toszecką … juz lekka bida. Na odcinku 100 m, 3 światła. Wyczuwam nerwy tam, a nawet agresję. Zestawiając … może się okazać że wściekły kierowca, najedzie kilku pieszych.

Rafal
Rafal
6 lat temu

Dobra zmiana Autobus staje ładnych parę metrów od zadaszenia. Będzie trzeba zaiwaniać, żeby zdążyć. Zatoczka dla autobusów jakby płytsza niż była i dłuższa raczej nie jest, więc po co było zniszczyć dobrą i zrobić gorszą.. Światła na przejściach zmieniają się co kilkanaście sekund, gdy nie ma ruchu przez całą noc i kilka metrów od naszego budynku słuchamy „czerwone światło…”, „zielone światło..” i pipczenie. Z okazji przebudowy nie możemy wyjechać z parkingu w stronę centrum i nie możemy wrócić od strony Pyskowic, a przecież jaki to problem poczekać na zmianę świateł? W lewo z parkingu bez problemu, w lewo ze strony… Czytaj więcej »

Jola i Rafal
Jola i Rafal
6 lat temu

Na ul. Toszeckiej 40 mieszkaja ludzie, ktorzy zeby wjechac z Pyskowic na parking przed swoim blokiem musza albo przejechac przez linie ciagla i zlamac przepisy albo zaiwaniac dalej a pozniej zawrocic. To samo jakby chcieli wyjechac z parkingu w strone centrum to musza jechac najpierw w strone pyskowic i zawracac albo tez zlamac przepis..

Krystyna Białek
6 lat temu

Na pewno będzie bezpieczne

Marek Lange
6 lat temu

Masakra

Janusz Woźniak
6 lat temu

Jednym słowem ŹENADA

Chris Ziel
6 lat temu

nie zauważyłem:P

Aleksandra Pawlik
6 lat temu

Jak dla mnie spoko.

Grzegorz Grzelak
6 lat temu

Spoko puzniej jeszcze raz i gaz

Bogumiła Salamon
6 lat temu

Później

Anna Szmal
6 lat temu

Konieczne jest rondo na skrzyżowaniu z Myśliwską!

Łukasz Jurek
6 lat temu

co 100m światła dobra komedia

Marcin Struski
6 lat temu

Będzie więcej korków. Ha najlepiej to zamknąć Toszecką i zrobić deptak po co nią jeździć prawda?

Gregor C-a
6 lat temu

jedna wielka porażka … jak bardziej zakorkować miasto ?? postawić trzy sygnalizacje świetlne na odcinku 100-200 metrów ..

Adam Mierzowski
6 lat temu

Jak będzie bezpieczniej to dobrze, bo już zacząłem się wkurwiać tymi światłami.

Piotr Edyta Malik
6 lat temu

I bardzo dobrze a to,że się poczeka trochę w aucie to przecież nie problem.Zawsze mówię należy wyjechać z domu wcześniej

Michał Topolski
6 lat temu

Teraz w południe korek bedzie kończył sie w pyskowicach no cóż ale mamy kolejne światła

Dariusz Janik
6 lat temu

Inwestycja że hoho. Idąc wczoraj wieczorem do pracy widziałem jak w odstępie kilkunastu sekund 2 auta przejechały na czerwonym świetle.

Krzysztof Mrówka
6 lat temu

Czy będzie bezpieczniej? Nie wiem, ludzie giną również na przejściach na zielonym świetle. Wg mnie wystarczyło bardzo dobrze oświetlić te przejścia, bo wieczorem pieszych tam słabo było widać (dotyczy całej Toszeckiej). Być może wystarczyły by światła tylko dla pieszych (cały czas zielone dla samochodów, a jak ktoś chce przejść naciska guzik i ma zielone). Światła dla wyjeżdżających z bocznych uliczek, skrócenie pasa dla jadących w kierunku centrum ,oraz pas dla skręcających w lewo w ul. Bernardyńską to porażka.

Julietta Adamczyk
6 lat temu

Z punktu widzenia kierowcy beznadzieja.. o wiele dłużej czeka się na światłach chcąc wyjechać z osiedla, niż stało się próbując wbić się bez świateł.. no i skrócony pas do jazdy prostu w stronę placu Piastów, w godzinach szczytu, zawalony przez to prawy pas i aby skręcić w Jana Śliwki trzeba stać, bo pas zajęty tymi co jadą prosto..

Bartek
Bartek
6 lat temu

Znow światła 50metrów wyżej jest skrzyżowanie Ulic Toszeckiej i Jana Śliwki

cyryl43
cyryl43
6 lat temu

Dla tych w Urzędzie z „kawką”na biurku światła co 10 metrów to błahostka……Problemem w Polsce jest to że nikt nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje sfinalizowane z nie swojej kieszeni.Może zabrzmi to tutaj absurdalnie ale wystarczy pooglądać program o Absurdach na Polskich drogach dotyczących inwestycji z naszych i unijnych pieniędzy (

X
X
6 lat temu

Tylko nie wyskakujcie mi tu z rondami. Tam nie ma na to miejsca, a rondo korkuje dużo bardziej niż światła wpięte w sensownie ustawiony ITS.

y
y
6 lat temu
Reply to  X

Większej głupoty nie słyszałem.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI