r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nowe inwestycje dla najmłodszych gliwiczan

Przedszkolaki z placówki przy ZSO nr 2 w Łabędach mają nowe miejsce zabaw. Plac jest kolorowy i pełen funkcjonalnych urządzeń, z których chętnie korzystają najmłodsi. To nie koniec nowości – w przyszłym roku powstanie teren rekreacyjno-wypoczynkowy przy głównym wejściu do budynku. W planach jest też modernizacja boiska.

Zmiany w ZSO nr 2 z myślą o przedszkolakach rozpoczęły się w połowie br. Na potrzeby dwóch grup przebudowano pomieszczenia. Powstały sale zabaw z przyległymi sanitariatami oraz pomieszczeniami pomocniczymi, wygospodarowano też szatnię dla dzieci i pomieszczenie do indywidualnej pracy z dzieckiem. Dodatkowo wyremontowano pomieszczenia, do których przeniesiono świetlicę. Teraz dzieci zyskały plac zabaw. Do dyspozycji mają m.in. piaskownicę, karuzelę, bujaki i „mostek”. Nawierzchnię placu pokryto miękkim, bezpiecznym materiałem, a teren ogrodzono i połączono z wejściem do przedszkola.

– Plac jest nie tylko bardzo ładny, ale też funkcjonalny i dobrze wyposażony. Dzieci chętnie korzystają z urządzeń, bawią się i cieszą ciepłymi jesiennymi dniami na powietrzu – mówi Jolanta Stąpór, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

To nie koniec nowości w ZSO nr 2. Przy głównym wejściu do budynku zespołu powstanie teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Wewnętrzny dziedziniec zyska poliuretanową nawierzchnię, na której wytłoczone zostaną plansze do gier chodnikowych. Powstanie skwer rekreacyjno-wypoczynkowy z ławkami oraz plac zabaw dla uczniów, wyposażony w sprzęt do zabawy dla starszych dzieci, m.in. w minilinarium. Zmiany ma przejść również szkolne arboretum – w ramach pielęgnacji zieleni zaplanowano cięcia i nowe nasadzenia. W przyszłym roku rozpocznie się modernizacja boiska i bieżni sportowej oraz przyległego do tego terenu parkingu.

Adaptacja pomieszczeń w ZSO nr 2 kosztowała 400 tys. zł, a budowa placu zabaw i strefy gier podwórkowych 442 800 zł. Na dalszą modernizację terenu rekreacyjnego przed szkołą przewidziano 400 tys. zł, a na modernizację boiska zaplanowano około 2 mln zł. Inwestycje zostały sfinansowane z budżetu Miasta Gliwice.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI