r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Gliwic (TV)

Otwarcie Stacji Artystycznej Rynek (dawna Galeria Miejska MpiK) już 18 kwietnia.

Z tej okazji zagra zespół Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Ten oryginalnie nazywający się skład, proponuje publiczności połączenie muzyki i kabaretu. W ramach imprezy inauguracyjnej organizatorzy proponują wystawę Drugie Życie Gitary. Wiąże się ona z inicjatywą Andrzeja Siciarza – gitarzysty i miłośnika gitar, który zbiera stare egzemplarze „przerobione” na dzieła sztuki lub sam nadaje instrumentom nowy wygląd.

Kolejną atrakcją, która wzbogaci program otwarcia Stacji będzie, wystawa zdjęć dokumentujących akcję Pomalujmy Gliwice Na Sportowo. Inicjatywa ta, polegała na zamalowywaniu brudnych starych ścian w przestrzeni miejskiej, obrazami graffiti promującymi gliwickie kluby sportowe.

Rozmowa z Dariuszem Opoką, prezesem Stowarzyszenia GTW, które opiekuje się Stacją Artystyczną Rynek.


[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2013_04/20130417_stacja_artystyczna.flv” /]
realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Mam szczera nadzieję że bedzie to miejsce żyło i bedzie lepiej wykorzystywane nim Empik. Tam były same nudne akcje, zero dla mlodych. Oby nowy zarządca się sprawdził bo lokalizacja jest idelalna.

kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

GTW to solidna firma. Od wielu lat robia przecież WOŚP w Gliwicach i różne koncerty. Oby dzięki tej inicjatywie jeszcze bardziej się starali i działali na rzecz mieszkańców.

bercik
bercik
11 lat temu
Reply to  kierowca PKM

nie chwal dnia przed zachodem słońca ale i tak trzymam za nich kciuki!

gliwicowo
gliwicowo
11 lat temu

Nareszcie! Od lat obserwuję GTW i jest ono najprężniej działającą organizacją w Gliwicach, więc Stacja Artystyczna będzie prawdziwą gwiazdką kulturalną na mapie śląska w ich rękach.
Dobrze że miasto powierzyło takie miejsce organizacji pozarządowej.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Panie Łukaszu więcej wywiadów na stronie niech się pojawia

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

mam nadzieję że oprócz dretwych imprezek dla pan od malowania obrazów będzie także miejsce dla ludzi młodych i fajnych kulturalnych imprez np. pokazów zdjęć ślubych znanych gliwickich fotografów, koncertów gliwickich kapel itp

normalny
normalny
11 lat temu

Nazwę mają trochę do bani bo za długa. Powinno być Stacja Rynek. Krótko i do zapamiętania łatwe. Mam nadzieję, że to miejsce odżyje bo przez ostatnich kilka lat oprócz szumnie zapowiadanej reaktywacji to nic sie tam ciekawego nie działo….

bart
bart
11 lat temu

trzymamy kciuki za gtw

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Dadzą radę!

lowe
lowe
11 lat temu

Bardzo się ciesze z zaistniałej inicjatywy, życzę najlepszego z nadzieją ze godnie zastąpią a nawet przewyższą swoją działalnością galerie miejską MPIK.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Zycze powodzenia !!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI