Nowe mieszkania przy Granicznej

Szukasz mieszkania, a nie jesteś zdecydowany na zakup własnego „M” lub brakuje ci pieniędzy? Miejska spółka ZBM II TBS oferuje właśnie 20 nowych mieszkań na wynajem. Warto sprawdzić tę ofertę.

Mieszkania powstają w kompleksie nowych budynków przy ul. Granicznej, w pobliżu osiedla Obrońców Pokoju i Żernik. To spokojne miejsce pod lasem, ale równocześnie blisko stąd do sklepów, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia i przystanków komunikacji miejskiej. – To atrakcyjna oferta, bo mieszkania zostaną wykończone „pod klucz”. Będą drzwi wewnętrzne, na podłogach panele, kafelki, gotowa łazienka – wykafelkowana z całą armaturą, w kuchni kuchenka elektryczna i zlewozmywak. Wystarczy wstawić meble i będzie można się wprowadzać – zachęca Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS.

Choć państwo wycofało się ze wspierania budownictwa społecznego, miejska spółka nadal buduje mieszkania na wynajem. – W naszym mieście tzw. TBS-y cieszyły się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród młodych rodzin, ale także wśród osób z innych miast, które w Gliwicach znajdują stałą pracę. Takie mieszkania są wciąż potrzebne, dlatego chcemy w miarę możliwości budować kolejne lokale na wynajem i udostępniać na podobnych zasadach, jak wcześniej. Jednak bez pomocy finansowej z poziomu krajowego, musimy samodzielnie domykać finansowy montaż. W nowych budynkach większość mieszkań jest więc sprzedawana, a około 30% możemy wtedy wykończyć i przeznaczyć na wynajem – wyjaśnia szefowa miejskiej spółki.

Dwie miejskie spółki (ZBM I TBS i ZBM II TBS) zbudowały dotąd w Gliwicach prawie 1500 mieszkań na wynajem – tzw. TBS-ów – dostępnych dla osób średnio zarabiających.

Przy ul. Granicznej dobiega końca budowa dwóch budynków. Znajduje się w nich w sumie 57 mieszkań, z tego 20 na wynajem. Lokale czynszowe są zarówno w czterokondygnacyjnym budynku B, jak i w trzykondygnacyjnym budynku D. W pierwszym na parterze znajdą się zielone ogródki, do których można wejść bezpośrednio z tarasu. Z kolei pod drugim jest wielostanowiskowy podziemny parking, w którym można wykupić lub wynająć miejsce postojowe. Aby zadbać o komfort mieszkańców, obiekt oznaczony literą D został też wyposażony w windy w każdej klatce schodowej, ułatwiające mieszkańcom komunikację pomiędzy parkingiem a mieszkaniami. Dodatkowo w tym budynku na parterze zostanie utworzone coś w rodzaju patio, z którego w słoneczne letnie dni będą mogli korzystać wszyscy lokatorzy.

Podobnie jak wcześniej w przypadku TBS-ów, najemcy muszą wpłacić partycypację w wysokości mniej więcej 30% wartości mieszkania. Szczegółowe informacje o warunkach, jakie należy spełnić, by pojawić się na liście oczekujących, można znaleźć na stronie internetowej www.tbs2.pl, uzyskać pod numerem telefonu 32/300-00-26 lub e-mailem pod adresem [email protected] Nowi lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań pod koniec pierwszego kwartału 2015 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI