Nowoczesna arena lekkoatletyczna powstanie na os. Kopernika

To będzie pierwszy taki obiekt w Gliwicach.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych na ul. Syriusza powstanie w tym roku arena spełniająca standardy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wybudowana zostanie tam m.in.: pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie wzwyż, do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą. Tej szkole taki obiekt bardzo się przyda. Placówka mocno stawia na sport. Jest kilka klas lekkoatletów. Więc bez wątpienia wykorzystywana będzie rozgrzewkowa trzytorowa bieżnia sprinterska i boisko wielofunkcyjne. Będą również trybuny dla 500 widzów.
– Lekkoatleci czekają na ten obiekt, na którym będą mogli realizować swój proces treningowy. Inne klasy też będą mogły wzbogacić swoje zajęcia o ćwiczenia na tym obiekcie – mówi Jolanta Piecuch, dyrektor ZSOE.

Na co dzień z areny będą korzystać przede wszystkim uczniowie i podopieczni klubów sportowych działających w mieście. Obiekt powinien być gotowy do końca roku. W kwietniu powinniśmy poznać zwycięzcę przetargu na jego wykonawstwo. Koszt budowy powinien się zamknąć w kwocie 13 mln zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI