r e k l a m a


Nowoczesne technologie w Gliwicach. Wkrótce Forum

Nowe technologie to dla Gliwic nie nowość. Od kilku lat w naszym mieście działają i doskonale rozwijają się firmy z branży wysokich technologii.

W tzw. Nowych Gliwicach i nie tylko tam znajduje się już kilkanaście firm, które swoje usługi i produkty IT sprzedają na całym świecie. 27 listopada w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice przy ul. Bojkowskiej 37 odbędzie się I Międzynarodowe Forum Wysokich Technologii. Zastępca prezydenta Gliwic Piotr Wieczorek mówi, że forum ma sprzyjać wymianie opinii, doświadczeń i informacji na temat funkcjonowania oraz możliwych form wsparcia instytucji i firm działających w branży IT.

– Konferencja ta powinna również umożliwić przedsiębiorcom i jednostkom naukowo-badawczym z województwa śląskiego nawiązanie kontaktów biznesowych i długofalowej współpracy z partnerami zza wschodniej granicy – dodaje Piotr Wieczorek.

W Mińsku działa Park Wysokich Technologii podobny do naszego gliwickiego Technoparku. Obie te instytucje właśnie w czasie Forum podpiszą umowę o współpracy. Profesor Jan Kosmol, prezes Technoparku przypomina, że gliwicka instytucja współpracuje już z podobnymi w Korei Południowej i nie tylko. To efekt posiedzenia WTA, które odbyło się w naszym mieście w ubiegłym roku.

Gliwice coraz częściej kojarzą się w Polsce i za granicą z nowoczesnymi technologiami. Forum ma pomóc wzmocnić ten wizerunek.

W programie spotkania przewidziano m.in. prezentacje gliwickich firm np. i3D, czyli polskiego lidera i jedną z wiodących na świecie firm działających w zakresie realizacji interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych oraz technologii wirtualnej rzeczywistości. Zaprezentuje się także Flytronic, czyli firma produkująca samoloty bezzałogowe.

Organizatorem Forum Wysokich Technologii jest Miasto Gliwice i firma Herman und Doland. Patronat honorowy nad imprezą objął Ambasador Republiki Białorusi.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obcy
obcy
10 lat temu

…”Gliwice coraz częściej kojarzą się w Polsce i za granicą z nowoczesnymi technologiami. Forum ma pomóc wzmocnić ten wizerunek”.
…”Organizatorem Forum Wysokich Technologii jest Miasto Gliwice i firma Herman und Doland. Patronat honorowy nad imprezą objął Ambasador Republiki Białorusi”.

… szczerze mówiąc, a mam już parę ładnych lat, nie słyszałem aby komukolwiek (poza Gliwicami) w Polsce, nie mówiąc o zagranicy, Gliwice kojarzyły sie jakimikolwiek nowymi technologiami. To mit i fikcja po prostu. Intelektualna niemoc „gliwickiej nauki” jest już bez mała przysłowiowa. Po co to takie bzdety pisać …

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI