r e k l a m a


Gliwiczanie! Zapraszamy na Goffra

spot_img
r e k l a m a

Z nieskrywaną radością i satysfakcją pragniemy zaprosić na dziesiąty, jubileuszowy Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie GTW z roku na rok nabiera rozmachu i staje się silnym punktem na filmowej mapie wydarzeń w Polsce. Jednym z celów Stowarzyszenia GTW, które powstało w 2004 jest organizacja Festiwalu Filmowego w naszym mieście. Członkowie naszej organizacji sami realizują się w tworzeniu filmów (Beniamin Szwed, Agnieszka Kalnik, Tomasz Mączka, Jakub Burkot), dlatego chcieliśmy integrować środowisko filmowe z całej Polski w naszym mieście.

Festiwal ma na celu także kontakt profesjonalnych artystów (członków Jury) z młodymi twórcami, wymianę poglądów, doświadczenia oraz nawiązanie współpracy. Dodatkowo możemy też promować kulturę podczas imprez towarzyszących takich jak wystawy, pokazy, koncerty, spotkania. Pełna nazwa Festiwalu to GLIWICKI OFFOWY FESTIWAL FILMÓW RÓŻNYCH (GOFFR). Nasz Festiwal ma być smaczny kulturalnie, smaczny jak GOFFRY z bitą śmietaną i dżemem ?

PROGRAM X Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego GOFFR

PIĄTEK – 22.11.2013
STACJA ARTYSTYCZNA RYNEK
11:00 – Warsztaty dla dzieci „Mały Filmowiec” – dla klas IV-VI szkoły podstawowej
18:00 – Otwarcie wystawy zdjęć „X LAT GOFFR-A”
20:00 – Nocny maraton GOFFR-owy – pokaz filmów laureatów z dziewięciu edycji Festiwalu

SOBOTA 23.11.2013
CKS MROWISKO
14.00 – Warsztaty kręcenia videoklipów – dzień pierwszy – Yach Film
16.00 – Pokaz najlepszych videoklipów Yach Film Festiwal, Gdynia 2013
17.00 – I blok filmów konkursowych
18.30 – Przerwa w projekcji. Spotkanie z Jury, możliwość wypicia kawki.
19.30 – II blok filmów konkursowych
22.00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, bankiet

NIEDZIELA 24.11.2013
ROCKA MUSIC CLUB
10.00 – Warsztaty kręcenia videoklipów – dzień drugi – YACH FILM
20.00 – Muzyczny wieczór filmowy- koncert zespołu CZESŁAW ŚPIEWA

OPIS WYBRANYCH WYDARZEŃ FESTIWALOWYCH

22.11.2013 – WARSZTATY „MAŁY FIMOWIEC”
Róbfilm – czyli co każdy (młody) filmowiec o filmie wiedzieć powinien!

Krótka historia kinematografii to tylko wstęp!!! Na warsztatach młodzi adepci sztuki filmowej (Ci młodzi i Ci najmłodsi) będą mogli zobaczyć jak wygląda produkcja filmowa od wewnątrz. Zobaczą jak używać kamery, robić zbliżenia, kadry. Dowiedzą się jak zmontować film czy zorganizować postprodukcje…Warsztaty przewidziane są dla WSZYSTKICH, tym bardziej, że zawierać będą również naukę niezwykle trudnej sztuki kręcenia filmów….aparatem i komórką? Po co? Przecież sami wiecie – teraz tym się tworzy filmy!!!!!
Gdzie: Stacja Artystyczna Rynek
Początek warsztatów o godzinie: 11.00
Za ile: oczywiście że za free!!!

Muzyczny wieczór filmowy- koncert zespołu CZESŁAW ŚPIEWA
24.11.2013, godzina 20:00, Rock’a Music Club
Z przyjemnością informujemy, że gwiazdą muzyczną imprezy będzie zespół Czesław Śpiewa. Pokoncertową rockotekę rozkręci natomiast DJ Robert Leszczyński. Spodziewamy się zatem porządnego muzycznego uderzenia w Gliwicach!!!
https://www.facebook.com/events/709362762425757/ – link do wydarzenia koncertowego

TEGOROCZNE JURY
JAN „YACH” PASZKIEWICZ
Reżyser, współtwórca oraz dyrektor Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, autor ponad czterystu teledysków (m.inn.: De Mono, Kult, Kazik, Big Cyc, Czarno – Czarni, Maciej Maleńczuk). Reżyser filmu dokumentalnego „Przystanek Woodstock. Najgłośniejszy Film Polski”, autor scenariusza oraz zdjęć do filmów: „Obsesja” oraz „Fantom Hermeticum”.

ROBERT LESZCZYŃSKI
Dziennikarz, były kierownik działu „KULTURA i STYL” w tygodniku WPROST. Przez ponad osiem lat pracował w Gazecie Wyborczej w dziale kulturalnym. Juror popularnego „IDOLA” oraz prowadzący program „MOP MEN” (Polsat). Organizator Letniego Festiwalu Przyjemności w Warszawie (pokazy filmów krótkometrażowych, etiud studenckich). Robert Leszczyński prowadzi także warsztaty dziennikarskie, warsztaty pracy z kamerą. Stały współpracownik Stowarzyszenia GTW, dzięki któremu odbywają się imprezy muzyczne oraz spotkania kulturalne w Stacji Artystycznej Rynek oraz Rock’a Music Club. Członek Jury Festiwali Filmowych oraz Muzycznych.

KRZYSZTOF SIWCZYK
Polski poeta, aktor, współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko, pracownik Instytutu Mikołowskiego, recenzent literacki. Współpracuje z TVP Kultura. W „Polityce” ukazują się jego felietony. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. W 1999 zagrał tytułową rolę (Rafał Wojaczek) w filmie Lecha Majewskiego pt. Wojaczek. Jest laureatem Fundacji Kultury (1995), był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej „Najlepszy europejski aktor roku”, otrzymał nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepszą rolę aktorską (2000) na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej. W 2012 roku Otrzymał także Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.

http://www.goffrgliwice.pl/
https://www.facebook.com/goffrgliwice
https://www.facebook.com/events/1433044736908238/

Patronat nad GOFFR-em objął portal infogliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI