Nowy Piast nie zawiódł. Nieciecza bez punktów (TV i foto)

W pierwszym spotkaniu w sezonie 2015/2016 piłkarze Piasta Gliwice pokonali beniaminka z Niecieczy 1-0! Jedyne trafienie w tym spotkaniu zanotował Patrik Mraz.

Jak padła bramka? Kamil Vacek wrzucił piłkę z narożnika boiska w pole karne Termaliki, a tam najprzytomniej zachował się Patrik Mraz, umieszczając futbolówkę w siatce. Było to premierowe trafienie Niebiesko-czerwonych w ekstraklasie w sezonie 2015/2016.

Podopieczni Radoslava Latala kontrolowali poniedziałkową konfrontację od pierwszego do niemal ostatniego gwizdka sędziego. Gości było stać jedynie na chwilowe zrywy, które były jednak nieskuteczne. Ostatnie pięć minut to agresywniejsze ataki beniaminka. Najlepszą okazję miał w drugiej połowie Adrian Paluchowski, ale uderzenie okazało się… niecelne. Z kolei gospodarze – mimo szybkiej i kombinacyjnej gry – nie mieli szczęścia pod bramką Sebastiana Nowaka. Najlepszy przykładem było uderzenie Gerarda Badii piłką w poprzeczkę.

Trener Radoslav Latal zdecydował się postawić na debiutantów. Bok obrony został obsadzony przez Patrika Mraza. W środku boiska Latal ustawił Kamila Vacka, a w ataku znalazł się Martin Nespor.

Debiut zaliczyli również Sebastian Musiolik i Marcin Pietrowski, zastępując kolejno Bartosza Szeligę i Martina Nespora.

W zespole z Niecieczy – prowadzonym przez Piotra Mandrysza – grali byli piłkarze Piasta Gliwice: Wojciech Kędziora, Jakub Biskup i Adrian Paluchowski.