r e k l a m a


Nowy szpital w Gliwicach nie powstanie? Neumann spotkał się z Niedzielskim

Niestety, budowa nowego szpitala w Gliwicach stoi pod wielkim znakiem zapytania. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie obiekt nie powstanie.

Nowy szpital w Gliwicach miał zostać wybudowany w okolicach ul. Kujawskiej. Dzisiaj ciężko powiedzieć czy budowa w ogóle się rozpocznie. Władze Gliwic winą za taki stan rzeczy obarczają rząd. Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło w życie jeden ze swoich sztandarowych programów, czyli „Polski Ład”. Prezydent Gliwic Adam Neumann wielokrotnie podkreślał, że miasto straci na tym finansowo. Od kilku miesięcy głośno mówi o tym, że z tego powodu budowa szpitala jest zagrożona.
– Miasto ukończyło projektowanie szpitala oraz posiada prawomocne pozwolenie na jego budowę. W związku z niekorzystnymi dla samorządów zmianami podatkowymi, wprowadzonymi w życie od początku tego roku, budżet miasta nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć ciężaru tej inwestycji – mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik Neumanna.

Czy nowy szpital w Gliwicach powstanie?

Na to pytanie chyba nikt nie zna dzisiaj odpowiedzi. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie na pewno nie.
– Prowadzimy intensywne starania o pozyskanie finansowania zewnętrznego. Na początku marca prezydent Adam Neumann spotkał się w tej sprawie w Warszawie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim – informuje Oryszczak.

Gliwice potrzebują nowego szpitala

W naszym mieście funkcjonuje m.in. Szpital Miejski nr 4. Mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Kościuszki oraz Zygmunta Starego (dawny wojskowy). Mimo remontów, wielu doposażeń i dostosowań, ciężko powiedzieć, że są to obiekty na miarę XXI wieku. Właśnie dlatego Gliwice potrzebują nowego szpitala. Skoro władze Gliwic twierdzą, że budżet miasta nie udźwignie tej budowy, może temat poruszyliby również posłowie z Gliwic? Zapytamy ich o tę kwestię.

Walczmy o nowy szpital

Wszyscy gliwiczanie powinni głośno domagać się pieniędzy na nowy szpital. Prędzej, czy później każdy z nas do niego trafi. Kilka lat temu wspólnie wywalczyliśmy oddział kardiologii. Portal infogliwice.pl organizował protest na Rynku. Dzięki temu kardiologia w Gliwicach działa i ratuje życie. Dzisiaj czas na kolejny krok. O zaangażowanie w sprawę apelujemy do radnych, posłów, senatora.
Nowy szpital Gliwice

Nowy szpital w Gliwicach – jak miałby wyglądać?

Obiekt ma mieć 5 kondygnacji, a na dachu lądowisko dla śmigłowców medycznych. Zgodnie z obecnymi założeniami, w budynku miałoby działać 12 oddziałów mieszczących 353 łóżka dla pacjentów. Zaplanowano m.in. 8 sal operacyjnych, zespół przychodni i działy diagnostyczno-zabiegowe. Nowością w miejskim szpitalu miałby być Szpitalny Oddział Ratunkowy, zakład rehabilitacji kardiologicznej i laboratorium genetyczne.
Nowy szpital Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 lat temu

już powstał na kilku wizualizacjach… Trochę piniedzy to mogło kosztować 😀

prawda
prawda
2 lat temu

To juz norma.W Gliwicach nie BYLO opieki zdrowotnej na poziomie i nie bedzie.
Poprostu BRAK SLOW. LECZTA SIE NAJLEPIEJ SAMI.

Gienek
Gienek
1 rok temu

Panie Prezydencie dlaczego nie rozpoczyna się budowa nowego szpitala w Gliwicach napewno pan wygra wybory nie słucha pan społeczności ręce opadają

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI