Nowy zarząd stowarzyszenia GKS Piast

W czwartek w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych na zebraniu Delegatów Stowarzyszenia GKS Piast wybrano nowy zarząd.

Zmiany są nie tylko personalne, ale i ilościowe. Jest to ostatni już krok reformujący struktury mniejszościowego udziałowca Piast S.A. Przypomnijmy, że już w styczniu z funkcji prezesa Stowarzyszenia zrezygnował Jacek Krzyżanowski.

Nowym sternikiem klubu został także doskonale znany z działalności na rzecz Piasta – Grzegorz Jaworski. W kolejnym etapie zaplanowano znaczące odchudzenie Zarządu.

– Po przejęciu sekcji młodzieżowych i seniorskiej piłki nożnej funkcjonowanie Stowarzyszenia w takiej strukturze straciło rację bytu. Chciałbym, aby w Zarządzie zasiadali przedstawiciele każdej sekcji i fachowcy – tłumaczył wtedy Grzegorz Jaworski.

Plany te zostały zrealizowane w miniony czwartek. Tuż przed Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Delegatów Klubu, wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu złożyli rezygnację.

Potem podjęto decyzje, że nowy zarząd będzie liczyć włącznie z prezesem 8 członków. Z sali zgłoszono 11 kandydatur. W głosowaniu tajnym wybrano następujące osoby: Jan Kupidura, Grzegorz Łukawski, Zdzisław Mikulski, Stanisław Ogryzek, Wojciech, Rutyna, Adam Sarkowicz, Janusz Szwajkosz.

Tym samym ze starego, liczącego 17 osób zarządu pozostały tylko trzy osoby (Kupidura, Mikulski i Ogryzek). Absolutnym debiutantem w tym gronie jest Janusz Szwajkosz, który będzie reprezentował interesy sekcji brydża sportowego.

Łukawski, Sarkowicz i Rutyna pełnili już różne funkcje w klubowych władzach. Nie są to więc osoby nie znające specyfiki klubu i otoczenia. Do zarządu natomiast nie weszli „weterani” – Jacek Krzanowski i Andrzej Zarzycki. Ta dwójka nieprzerwanie od 2000 roku pełniła ważne funkcje w klubie.

– Najważniejszym zadaniem dla nowego zarządu będzie ustabilizowanie klubowych finansów. Bardzo dużą wagę przykładamy do współpracy z miastem. Zależy nam na jak najlepszych stosunkach. Musimy jednak sami też szukać środków na działalność statutową. Jest jeszcze sporo rzeczy do uporządkowania – powiedział do nowo wybranych władz klubu Grzegorz Jaworski.

Już na posiedzeniu nowego zarządu wybrano nowych wiceprezesów. Zostali nimi: Zdzisław Mikulski i Stanisław Ogryzek. Obaj mają bardzo duże doświadczenie w pełnieniu ważnych funkcji.

Obecnie w klubie działają cztery sekcje: brydża sportowego, lekkiej atletyki, szermierki i piłka nożna młodzieżowa.

(Biuro prasowe Piasta Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI