spot_img


OBRUM zaprezentował nowe rozwiązania dla armii

Nowoczesne rozwiązania dla armii zaprezentował podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach gliwicki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” sp. z o.o.

Jedną z propozycji było oprogramowanie przedstawiające najnowsze systemy obrony powietrznej kraju przy pomocy systemu zobrazowania CAVE. OBRUM sp. z o.o to jedna z najbardziej unikalnych placówek naukowych i badawczo-rozwojowych w kraju. Opracowuje koncepcje, modernizuje i tworzy nowe produkty przeznaczone dla Sił Zbrojnych RP. Głównym adresatem są wojska lądowe, w tym zmechanizowane, pancerne, radiolokacyjne i inżynieryjne. Podczas ostatniego salonu w Kielcach OBRUM zaprezentował aplikacje serwisowe poszerzonej rzeczywistości, symulatory proceduralne do szkolenia operatorów maszyn i urządzeń pozostających na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP, mobilny most oraz trójwymiarowe oprogramowanie przedstawiające najnowsze systemy obrony powietrznej kraju.

– Oprogramowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem profesjonalistów. W wirtualnej jaskini zapoznał się z nim także Prezydent RP. Zaprezentowaliśmy też most towarzyszący na podwoziu samochodowym MS-20 oraz Wielofunkcyjny Inżynieryjny Pojazd Hybrydowy, który powstał w ramach konsorcjum z Politechniką Śląską i Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów w Warszawie – wyjaśnia Robert Hałek, dyrektor ds. handlowych.

Przedstawione symulatory zastosowane będą podczas nowoczesnych, interaktywnych szkoleń z zakresu obsługi i eksploatacji sprzętu wojskowego. Rejestrują czas ćwiczenia i sposób jego przeprowadzania oraz postępy w nauce. Aplikacje serwisowe w technologii nowej generacji, łączą z kolei obraz świata rzeczywistego z elementami generowanymi cyfrowo. Technologia ta oparta jest na systemie wykorzystującym nowoczesne algorytmy rozpoznawania obrazu w czasie rzeczywistym. Na obraz z kamery nakładany jest obraz wytworzony komputerowo. Połączenie obu światów pozwala na tworzenie aplikacji interaktywnych, w których widz może oglądać obiekty z dowolnej perspektywy lub zaglądać do ich „wnętrza”. Produkty OBRUM, powstające w ścisłej współpracy z MON, wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa państwa.MSI / fot. OBRUM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
7 lat temu

Obecnie Obrum jak i Z.M.Labedy nic soba nie reprezentuja. Sa na dnie ,bo przeciez co to za firmy ,ktore nie potrafia zaprojektowac i stworzyc pojazd pod haubice tylko jak zwykle kupujemy licencje od Samsunga.TO JEST POPROSTU WSTYD!!!!!!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI