r e k l a m a


Obwodnica coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na odcinek od Sowińskiego do Daszyńskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach ogłosił przetarg na projekt i budowę odcinka zachodniej obwodnicy.

Mowa o odcinku od ul. Sowińskiego do Daszyńskiego. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie z ewentualnym wykorzystaniem istniejących materiałów (istniejącej dokumentacji projektowej), uaktualnienie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia (tzw. decyzji środowiskowej) i decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, wybudowanie obwodnicy od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego w Gliwicach, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie jej do użytkowania.

Korzyści bezpośrednie wynikające z funkcjonowania obwodnicy:
– wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszar zabudowy miejskiej;
– przeniesienie ruchu ciężkiego poza ścisłe centrum miasta;
– skrócenie czasu podróży;
– oszczędności paliwa;
– ograniczenie emisji spalin i hałasu w stosunku do obecnie eksploatowanych dróg;
– przyśpieszenie rozwoju przyległych terenów;
– poprawa bezpieczeństwa ruchu – zarówno dla użytkowników dróg, jak i mieszkańców m. Gliwic.

Przypomnijmy, że jednocześnie trwa już budowa innego odcinka obwodnicy – od ul. Daszyńskiego do Rybnickiej.

Funkcjonowanie nowego układu komunikacyjnego wpłynie pozytywnie na środowisko poprzez przejęcie znacznej części ruchu, który w obecnej chwili porusza się po ulicach miasta Gliwice. Spowoduje to poprawę klimatu akustycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód na terenach znajdujących się w pobliżu dróg, które zostaną odciążone przez zrealizowaną obwodnicę Gliwic. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii, w tym wysokiej jakości nawierzchni, systemów odwodnienia, systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz efektywnych urządzeń ochrony środowiska (zabezpieczeń akustycznych, urządzeń do podczyszczania wód opadowych, przejść dla zwierząt, nasadzeń zieleni itd.) przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości obwodnicy i łącznika dla środowiska oraz polepszy warunki bezpieczeństwa zarówno dla pieszych jak i dla ruchu samochodowego.

Oferty można składać do 20 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Biko
Biko
4 lat temu

Bliżej? To znaczy mamy jakiś termin zakończenia? Czy jak zwykle mgiełka propagandowa UM? Czytałem że jak dobrze pójdzie całość będzie gotowa w 2023 – po 25 latach zapowiedzi…Sukces, prawda.
A jeśli źle pójdzie?

Biko
Biko
4 lat temu

Ale ten tekst jest niezły,…
Chyba idiota by nie widział że budowa ma konkretny i właśnie taki cel…
„Funkcjonowanie nowego układu komunikacyjnego wpłynie pozytywnie na środowisko poprzez przejęcie znacznej części ruchu, który w obecnej chwili porusza się po ulicach miasta Gliwice. Spowoduje to poprawę klimatu akustycznego, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód na terenach znajdujących się w pobliżu dróg, które zostaną odciążone przez zrealizowaną obwodnicę Gliwic.”

syzex
syzex
4 lat temu
Reply to  Biko

dokładnie, to brzmi jak formułka z jakiegoś pisemka propagandowego

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI