Od dzisiaj autobusy w Gliwicach kursują inaczej

W czwartek, 1 września, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej. Korekcie zostanie poddany czas postoju niektórych linii i czas kursowania, pojawią się nowe godziny odjazdów, a linie autobusowe nr 195 i 932 będą zawieszone – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Linia nr 59
Od 1 września skrócony będzie czasów postoju autobusu w rejonie przystanku „Żernica Pętla” w godzinach popołudniowych, przewidziano też wprowadzenie korekt godzin odjazdów oraz zawieszenie realizacji wybranych kursów w dni robocze:
• rozpoczynającego się o godz. 13.03, w relacji Gliwice Dworcowa – Żernica Pętla,
• rozpoczynającego się o godz.16.40, w relacji Żerniki Osiedle – Żernica Pętla,
• rozpoczynających się o godz. 16.52 i 17.52, w relacji Żernica Pętla – Gliwice Piwna.
Ponadto wprowadzona zostanie korekta odjazdów w godzinach porannych, która umożliwi dojazd z Pilchowic na godz. 8.00 do szkół zlokalizowanych w Gliwicach.

Linia nr 60
Skrócony zostanie czas kursowania linii w dni robocze, bo zawieszone zostaną kursy we wczesnych godzinach porannych, późno popołudniowych i wieczornych (kursy odbywać się będą od 5.23 do 16.06). Linia nie będzie kursować w dni wolne od pracy.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie linii 932.

Linie nr 71, 197
W celu utrzymania obecnej częstotliwości kursowania w relacji Gliwice Plac Piastów – Gliwice Komag – Ligota Zabrska Błonie – Sośnica Zespół Szkół, trasa linii nr 71 zostanie wydłużona do przystanku „Sośnica Zespół Szkół”.
By utrzymać obecną częstotliwość kursowania w relacji: Gliwice Plac Piastów – Osiedle Kopernika – Przyszówka Kaplica – Łabędy Osiedle – Stare Łabędy Poczta – Stare Łabędy ROCA – Brzezinka Przemyska, zmieniona zostanie trasa linii nr 197, która od przystanku „Łabędy Strzelców Bytomskich” skierowana zostanie przebiegiem trasy linii nr 932 do przystanku „Brzezinka Przemyska”.
Z uwagi na wycofanie linii nr 197 z obsługi przystanków: ,,Łabędy Huta” i „Łabędy Rynek” w obu kierunkach oraz „Łabędy Strzelców Bytomskich” w kierunku centrum Gliwic, w dni robocze zwiększona zostanie liczba kursów linii nr 71 obsługujących przystanki ,,Łabędy Huta” i „Łabędy Rynek”, uruchomione zostaną też dodatkowe kursy w relacji Łabędy Huta – Gliwice Plac Piastów.

Linie nr 194, 195 oraz 694
W związku z uruchomieniem połączeń w relacji: Szczygłowice – Książenice – Leszczyny przez MZK Jastrzębie-Zdrój, zawieszona zostanie linia 195.
W związku z powiązaniem organizacyjnym linii nr 195 z liniami nr 194 i 694 zmiany zostaną również wprowadzone na dwóch pozostałych liniach:
• w dni robocze:
– zawieszony zostanie kurs linii nr 694 w dni robocze rozpoczynający się o godz. 18.22, w relacji Szczygłowice Centrum Przesiadkowe – Gliwice Zajezdnia,
– uruchomiony zostanie kurs linii nr 194 w dni robocze rozpoczynający się o godz. 23.23, realizowany w relacji Leszczyny Broniewskiego – Gliwice Zajezdnia,
• w soboty:
– zawieszony zostanie kurs linii 194 rozpoczynający się o godz. 6.26, w relacji Leszczyny Broniewskiego – Gliwice Zajezdnia,
– uruchomiony zostanie kurs linii 194 rozpoczynający się o godz. 21.57, w relacji Gliwice Zajezdnia – Szczygłowice Centrum Przesiadkowe,
– uruchomiony zostanie kurs linii 194 rozpoczynający się o godz. 22.50, w relacji Szczygłowice Centrum Przesiadkowe – -Gliwice Zajezdnia,
• w niedziele i święta:
– skrócony zostanie kurs linii 194 (realizowany obecnie do przystanku „Leszczyny Czereśniowa”) rozpoczynający się o godz. 21.57 z przystanku „Gliwice Zajezdnia”, do przystanku „Szczygłowice Centrum Przesiadkowe”,
– uruchomiony zostanie kurs linii 194 rozpoczynający się o godz. 22.50, w relacji Szczygłowice Centrum Przesiadkowe – Gliwice Zajezdnia.

Linia nr 259
W dni robocze będą obowiązywały korekty godzin odjazdów i zmiany taboru wybranych kursów w godzinach późno popołudniowych.

Linia nr 678
Zostanie utrzymane kursowanie linii w dni robocze co 30 minut, ale zrezygnowano ze wzmocnienia częstotliwości w godzinach szczytu do 15 minut.

Linia nr 692
Zawieszone zostaną wybrane kursy w dni robocze:
– realizowane o godz. 16.53, w relacji Gliwice Plac Piastów – Osiedle Kopernika Pętla,
– rozpoczynające się o godz. 17.20, w relacji Osiedle Kopernika Pętla – Brzezinka Park Logistyczny,
– rozpoczynające się o godz. 18.16, w relacji Brzezinka Park Logistyczny – Gliwice Plac Piastów.

Linia nr 693
Zmniejszy się częstotliwość kursowania w dni robocze w godzinach szczytów komunikacyjnych z co 30 do co 60 minut. Ponadto wprowadzone zostaną korekty czasów przejazdów dla wybranych odcinków międzyprzystankowych na trasie przejazdu linii.

Linia M1
W rejonie przystanków końcowych skrócony zostanie czas postoju w godzinach szczytów komunikacyjnych w dni robocze oraz dni wolne od pracy. Planowane jest zawieszenie realizacji wybranych kursów w dni robocze:
– rozpoczynającego się o godz. 8.36, w relacji Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa –Katowice Mickiewicza,
– rozpoczynającego się o godz. 16.51, w relacji Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa – Katowice Mickiewicza,
– rozpoczynającego się o godz. 9.31, w relacji Katowice Mickiewicza – Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa,
– rozpoczynającego się o godz. 17.46, w relacji Katowice Mickiewicza – Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa.
Ponadto wprowadzone zostaną korekty czasów przejazdów dla wybranych odcinków międzyprzystankowych na trasie przejazdu linii.

Linia M105
1 września zmieni się trasa przejazdu wybranych kursów realizowanych obecnie w dni robocze szkolne w relacji Pyskowice Szpitalna – Szczygłowice Centrum Przesiadkowe, do relacji Pyskowice Szpitalna – Knurów Szpitalna – Knurów Remiza 2. Po zmianie, kursy w godzinach szczytów na pełnej trasie do Szczygłowic odbywać się będą co 30 minut, a w relacji Pyskowice Szpitalna – Knurów Szpitalna nadal co 10–20 minut.

Zawieszone zostaną wybrane kursy w robocze dni szkolne:
– rozpoczynające się o godz. 4.21, 4.58, 5.12 i 12.31, w relacji Gliwice Dworcowa – Szczygłowice Centrum Przesiadkowe,
– rozpoczynające się o godz. 4.51, 5.20 i 17.20, w relacji Szczygłowice Centrum Przesiadkowe – Gliwice Plac Piastów,
Uruchomione zostaną kursy w dni robocze szkolne:
– rozpoczynające się o godz. 5.58, w relacji Pyskowice Szpitalna – Gliwice Plac Piastów.
– wydłużony zostanie kurs rozpoczynający się o godz. 7.08, w relacji Pyskowice Szpitalna – Gliwice Plac Piastów do przystanku „Knurów Szpitalna”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Brawo!!!! Gliwice przyjazne kierowcom. Dalej ograniczajcie komunikacje zbiorowa (i tak w Gliwicach fatalną), to lepiej samochodami. Zgodnie z polityka miasta.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI