r e k l a m a


Przebudują strefę VIP na gliwickim stadionie. Inwestycję zrealizuje producent rolet

spot_img
r e k l a m a

Jak widać VIP-ów chętnych oglądać mecze Piasta Gliwice w luksusowych warunkach nie brakuje. Dlatego też zarządca stadionu, czyli GAPR (Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej jest spółką, w której Miasto Gliwice ma 83,56% udziałów) planuje przebudowę strefy dla „najważniejszych osób”.

Gdy w 2015 roku w Gliwicach uruchomiono strefę płatnego parkowania, wiele osób zastanawiało się dlaczego parkomaty (lub – jak wcześniej mówiono – „wielofunkcyjne urządzenia PIAP”) dostarczyła firma zajmująca się produkcją rolet. Pytano wówczas o doświadczenie w tym zakresie i o ewentualny serwis. Na parkomatach ustawionych w SPP widniały tabliczki z nazwą firmy „Rolety Krajewski”.

Wkrótce firma ta wykona kolejną inwestycję w Gliwicach. Tym razem za ponad 3 miliony złotych. Chodzi mianowicie o przebudowę strefy VIP na stadionie miejskim w Gliwicach.

Formalnie Piast dzierżawi obiekt od GAPR. W 2011 roku władze miasta przekazały tej spółce obiekt. „Jedną z przyczyn podjęcia przez Miasto Gliwice uchwały w sprawie wniesienia aportem zmodernizowanego stadionu do spółki ARL (wcześniejsza nazwa GAPR – przyp. red.), zamiast do spółki GKS Piast S.A. była wg Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Gliwice „chęć odzyskania podatku VAT poniesionego przez miasto Gliwice w związku z przeprowadzoną inwestycją” – czytamy w wystąpieniu pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli, która sprawdzała m.in. przekazanie obiektu. Wówczas wartość gruntów określono na blisko 8 mln zł, a wartość obiektów i wyposażenia stadionu na 46 mln zł.

Dlatego też to GAPR (a nie Piast) zarządza stadionem miejskim im. Piotra Wieczorka (zmarłego, byłego wiceprezydenta Gliwic, który wypowiedział wspomniane wyżej słowa). W związku z tym to GAPR ogłosił przetarg na wykonawcę robót budowlanych pn. „Przebudowa strefy VIP zlokalizowanej” na stadionie przy Okrzei.
Przetarg wygrała wspomniana już firma produkująca rolety tj. „Rolety Krajewski” Grzegorz Krajewski z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Kozielskiej 207.

Oferta została złożona na kwotę 2 499 000,00 zł netto (cena: 3 073 770,00 zł brutto). GAPR i firma Krajewski podpisały już umowę na prace.

Frekwencja na meczach domowych Piasta w ubiegłym sezonie nie zachwycała. Średnio na spotkaniach pojawiało się 3731 osób. Najmniej było obecnych 2339 kibiców. Najwidoczniej jednak nie brakuje chętnych do zasiadania w lożach VIP. Często można tam spotkać m.in. władze Gliwic, prezesów miejskich spółek oraz część gliwickich radnych, którzy otrzymują bezpłatne zaproszenia.

„Przerwa w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy – spowodowana mistrzostwami świata w Katarze – trwająca od połowy listopada do ostatniego weekendu stycznia daje niezakłóconą możliwość sprawnej realizacji inwestycji bez uszczerbku na obowiązkach Piasta Gliwice wobec sponsorów Klubu, Ekstraklasy i Związku” – informuje rzecznik prezydenta Neumanna, Łukasz Oryszczak.

fot. Antoni Witwicki/UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolesie
Kolesie
1 rok temu

sprawdzcie sobie kim jest Zbigniew Kałuża który ma jakieś tam drobne udziały w Piaście i zapytajcie go o firmę która stawiała parkomaty i bedzie remontowała vipy.

xyz
xyz
1 rok temu

Młodzi piłkarze trenują w błocie a Neumann pozwala rozbudować VIP dla kolegów. No super super

Bogdan
Bogdan
1 rok temu

Może Krajewski podzleci wykonanie PRUIM? To ukochana spółeczka niektórych elit

...
...
1 rok temu

rączka rączkę

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Mam nadzieję, że następny prezydent Gliwic porozlicza niektóre osoby, zgłosi do prokuratury i usłyszą one wyroki

jan
jan
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

Z Frankiewiczem na czele.

Patryk
Patryk
1 rok temu

Co to ogłosili już termin wyborów?

Szczery
Szczery
1 rok temu

Czego nie rozumicie – miejska#spółka za nasze pieniądze wybudują loże, ktòre za ciężkie pieniądze będzie mogła wynajmować elita… Adam#zejdź#już#ze#sceny!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI