Przebudują strefę VIP na gliwickim stadionie. Inwestycję zrealizuje producent rolet

Jak widać VIP-ów chętnych oglądać mecze Piasta Gliwice w luksusowych warunkach nie brakuje. Dlatego też zarządca stadionu, czyli GAPR (Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej jest spółką, w której Miasto Gliwice ma 83,56% udziałów) planuje przebudowę strefy dla „najważniejszych osób”.

Gdy w 2015 roku w Gliwicach uruchomiono strefę płatnego parkowania, wiele osób zastanawiało się dlaczego parkomaty (lub – jak wcześniej mówiono – „wielofunkcyjne urządzenia PIAP”) dostarczyła firma zajmująca się produkcją rolet. Pytano wówczas o doświadczenie w tym zakresie i o ewentualny serwis. Na parkomatach ustawionych w SPP widniały tabliczki z nazwą firmy „Rolety Krajewski”.

Wkrótce firma ta wykona kolejną inwestycję w Gliwicach. Tym razem za ponad 3 miliony złotych. Chodzi mianowicie o przebudowę strefy VIP na stadionie miejskim w Gliwicach.

Formalnie Piast dzierżawi obiekt od GAPR. W 2011 roku władze miasta przekazały tej spółce obiekt. „Jedną z przyczyn podjęcia przez Miasto Gliwice uchwały w sprawie wniesienia aportem zmodernizowanego stadionu do spółki ARL (wcześniejsza nazwa GAPR – przyp. red.), zamiast do spółki GKS Piast S.A. była wg Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Gliwice „chęć odzyskania podatku VAT poniesionego przez miasto Gliwice w związku z przeprowadzoną inwestycją” – czytamy w wystąpieniu pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli, która sprawdzała m.in. przekazanie obiektu. Wówczas wartość gruntów określono na blisko 8 mln zł, a wartość obiektów i wyposażenia stadionu na 46 mln zł.

Dlatego też to GAPR (a nie Piast) zarządza stadionem miejskim im. Piotra Wieczorka (zmarłego, byłego wiceprezydenta Gliwic, który wypowiedział wspomniane wyżej słowa). W związku z tym to GAPR ogłosił przetarg na wykonawcę robót budowlanych pn. „Przebudowa strefy VIP zlokalizowanej” na stadionie przy Okrzei.
Przetarg wygrała wspomniana już firma produkująca rolety tj. „Rolety Krajewski” Grzegorz Krajewski z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Kozielskiej 207.

Oferta została złożona na kwotę 2 499 000,00 zł netto (cena: 3 073 770,00 zł brutto). GAPR i firma Krajewski podpisały już umowę na prace.

Frekwencja na meczach domowych Piasta była w ubiegłym sezonie nie zachwycała. Średnio na spotkaniach pojawiało się 3731 osób. Najmniej było obecnych 2339 kibiców. Najwidoczniej jednak nie brakuje chętnych do zasiadania w lożach VIP. Często można tam spotkać m.in. władze Gliwic, prezesów miejskich spółek oraz część gliwickich radnych, którzy otrzymują bezpłatne zaproszenia.
fot. Antoni Witwicki/UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolesie
Kolesie
23 dni temu

sprawdzcie sobie kim jest Zbigniew Kałuża który ma jakieś tam drobne udziały w Piaście i zapytajcie go o firmę która stawiała parkomaty i bedzie remontowała vipy.

xyz
xyz
23 dni temu

Młodzi piłkarze trenują w błocie a Neumann pozwala rozbudować VIP dla kolegów. No super super

Bogdan
Bogdan
23 dni temu

Może Krajewski podzleci wykonanie PRUIM? To ukochana spółeczka niektórych elit

...
...
23 dni temu

rączka rączkę

Katarzyna
Katarzyna
21 dni temu

Mam nadzieję, że następny prezydent Gliwic porozlicza niektóre osoby, zgłosi do prokuratury i usłyszą one wyroki

jan
jan
20 dni temu
Reply to  Katarzyna

Z Frankiewiczem na czele.

Patryk
Patryk
20 dni temu

Co to ogłosili już termin wyborów?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI