r e k l a m a


Od grudnia pojedzie ekspres EIC Górnik z Gliwic do Warszawy

PKP Intercity wprowadza nowy rozkład jazdy. Jest też ważna informacja dla gliwiczan. Od grudnia, na trasie Gliwice – Warszawa pojedzie ekspres EIC Górnik.

TLK Górnik zmieni kategorię i pojedzie jako szybki pociąg EIC. Podróż z Katowic do Warszawy zajmie nim około 2 godziny 30 minut.

PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. śląskiego nowości w rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018. Podróżni będą mogli skorzystać z większej liczby połączeń z Katowic do stolicy. Od grudnia pasażerowie skorzystają z pociągu IC Wysocki, obsługiwanego przez jednostki PesaDART, który pojedzie w relacji Bielsko-Biała – Warszawa, po drodze zatrzymując się w stolicy województwa śląskiego i Częstochowie.

Zwiększeniu ulegnie również liczba połączeń na trasie Katowice – Wrocław z 11 do 14 dziennie. Dzięki temu pociągi na tym odcinku, w godzinach szczytu, będą kursować co godzinę, a poza nimi co 2 godziny. Dodatkowo od grudnia do dyspozycji pasażerów będzie również dodatkowe połączenie z Krakowa do Poznania, kursujące przez Częstochowę Stradom i Ostrów Wielkopolski (TLK Cyryl). Natomiast dzięki dodaniu trasy składu TLK Artus od stycznia Katowice zyskają bezpośrednie połączenie w Góry Stołowe, do Kudowy Zdroju.

Są też inne nowości w rozkładzie jazdy 2017/2018. PKP Intercity uruchomi nowe międzynarodowe połączenia. Wśród nowości jest skład relacji Katowice – Wiedeń, kursujący przez Ostrawę, który, dzięki dogodnym skomunikowaniom, zapewni podróżnym przesiadki na pociągi do Pragi i Budapesztu. Dodatkowo podróżujący w kierunku Ukrainy zyskają skład Odessa Express relacji Przemyśl – Odessa, kursujący przez Lwów oraz dodatkową parę składów relacji Chełm – Kowel. Oba pociągi są uruchomiane przez Koleje Ukraińskie w porozumieniu z PKP Intercity. Spółka zapewni również dogodne przesiadki dla pociągów krajowych – z Przemyśla w kierunku Krakowa, Warszawy i Wrocławia, natomiast z Chełma do Lublina i stolicy. Ponadto przewoźnik uruchomi nowy, dzienny pociąg relacji Warszawa – Brześć (IC Skaryna) z dogodną przesiadką na skład kursujący do Mińska. Od grudnia zmieni się również trasa pociągu IC Chopin (relacji Warszawa-Wiedeń/Budapeszt/Praga). Skład pojedzie przez Kraków.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Świerdza
6 lat temu

Maciej Bodyński

Wojtek Węgłowski
6 lat temu

ee, do górnika to bym nie wsiadał

Jacek Poplawski
6 lat temu

Jeździł, odkąd pamiętam, więc osiągnięciem bym tego nie nazwał…

Edward Sebastian Keller

Lepsza nazwa byłaby EIC PIAST

Mariusz Kubica Sr.
6 lat temu

Zgadza się. Jak z Gliwic, to PIAST powinien być.
A skoro Gornik, to z Zabrza, z 2peronu…

Mateusz Brychcy
6 lat temu

Jeździł kiedyś regio Piast na trasie Wrocław – Warszawa 🙂

Mirosław Czysz
6 lat temu

Co za rewelacja jeździł przecież tyle lat i niewiem po co go likwidowano 😉

Irena Piątkowska
6 lat temu

czyli powrót do narmalności

Anna Zawisza-Kubicka

byle nie o 6 rano

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI