r e k l a m a


Okradli mieszkanie ale sąsiedzi zareagowali

spot_img
r e k l a m a

Dzięki błyskawicznej reakcji sąsiadów policjanci szybko zatrzymali włamywacza.

W niedzielę około godziny 13.30 w przy ul. Zygmuntowskiej w Łabędach dwóch mężczyzn wypchnęło okno w jednym z mieszkań, włamało się i ukradło telewizor, dwa laptopy, konsolę do gry oraz złotą i srebrną biżuterię. Sprawa mogła pozostać trudna do wykrycia, gdyby nie czujność sąsiadów.

Sąsiedzi zaniepokojeni hałasem, szybko powiadomili policję.

Mimo że radiowóz przybył na miejsce w kilka minut, sprawcy zdołali zbiec. Przeczesanie okolicy przez kilka policyjnych wozów nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.

Na szczęście po kilkunastu minutach śledczy dotarli do osoby, która zapamiętała numery rejestracyjne auta, jakim oddalili się dwaj dziwnie wyglądający mężczyźni.

Samochód był zarejestrowany w Zabrzu. Na prośbę gliwickich stróżów prawa policjanci z Zabrza już na złodziei czekali. Jeden ze sprawców trafił do policyjnej izby zatrzymań, złapanie drugiego to kwestia czasu.

Policjanci dziękują świadkom za czujność oraz udzieloną pomoc. Musimy promować tego typu postawy. Udowadniają, że „reagujesz” znaczy „nie akceptujesz”.

Pamiętajmy, że postawy obywatelskie, polegające na powiadamianiu policji przez świadków przestępstw o zaistnieniu zdarzeń (ze szczególnym uwzględnieniem tych mających negatywny wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo publiczne), poprawiają jakość życia w naszych małych ojczyznach.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Jestem pełna podziwu dla ludzi którzy nie bali się zareagować i sami zgłosili się na policję w celu ustalenia rysopisu sprawcy ,pragnę równiez zwrócić uwagę na błyskawiczną reakcje policji,na ich profesjonalne a zarazem ludzkie podejście do sprawy.

Bardzo dziękuje,poszkodowana

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI