r e k l a m a


„Osoby organizujące referendum nie przedstawiają rzetelnych pomysłów dla Gliwic”

Prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz zabrał głos w sprawie referendum.

Przypomnijmy, że grupa gliwiczan zebrała wystarczającą liczbę podpisów i zgodnie z decyzją komisarza wyborczego głosowanie odbędzie się 16 września. Referendum różni się jednak od normalnych wyborów – aby było ważne potrzebna jest odpowiednia frekwencja. W podobnym głosowaniu, które odbyło się w 2009 roku do urn nie poszła wystarczająca liczba ludzi. Tak może być i tym razem.

Tak więc przed organizatorami referendum stoi bardzo trudne zadanie – muszą przekonać ludzi do swoich racji i do zagłosowania za odwołaniem Frankiewicza.

Nieco łatwiej mają zwolennicy Zygmunta Frankiewicza, którzy nie muszą nawet ruszać się z domu, bo mało prawdopodobne jest, aby bez nich frekwencja była odpowiednio wysoka.

Referendum to specyficzna forma wyborów – tutaj decyduje frekwencja. Jeśli przeciwnicy nie uzbierają wymaganej liczby osób głosujących, to nawet gdyby 100% zagłosowało za odwołaniem Frankiewicza, pozostanie on na stanowisku.

Oto pełna treść oświadczenia Zygmunta Frankiewicza:

W grudniu miną dwa lata od wyborów samorządowych, w których gliwiczanie po raz kolejny obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli funkcję prezydenta miasta. W trakcie kampanii wyborczej przedstawiłem program dla Gliwic, będący kontynuacją realizowanej od lat wizji rozwoju miasta. Rozwoju opartego na zapewnieniu mieszkańcom stabilnych miejsc pracy, dobrej jakości usług komunalnych, szerokiej oferty kulturalnej i rekreacyjnej oraz zwiększania atrakcyjności naszego miasta – pisze Zygmunt Frankiewicz.

Program ten wraz z współpracownikami i wieloma środowiskami miasta staramy się konsekwentnie realizować. Nie zawsze wszystko przebiega zgodnie z założeniami, cieszy jednak, że w powszechnej opinii sytuacja Gliwic na tle innych miast jest bardzo dobra.

Będziemy odczuwać coraz większe korzyści z lokalizacji naszego miasta na skrzyżowaniu A4 i A1. Rozwijamy strefę ekonomiczną oraz wspieramy tworzenie nowych miejsc pracy. Dopilnujemy sprawnej budowy Drogowej Trasy Średnicowej. Będziemy zabiegać o budowę hali Podium.

Ta wizja ma jednak swoich przeciwników. Grupa kilkudziesięciu osób postanowiła po raz kolejny wyrazić swój sprzeciw organizując referendum. To normalne w demokracji, że ludzie mają różne poglądy i nie zawsze się ze sobą zgadzają.

Referendum jest jednak środkiem nadzwyczajnym, po który należy sięgać w sytuacjach kryzysowych. Ma chronić przed nadużyciami, czy korupcją. Takich zjawisk u nas nie ma.

Na inicjatorach akcji referendalnej spoczywa obowiązek bardzo rzetelnego uzasadnienia podejmowanych kroków. Nadużywanie tak wyjątkowych mechanizmów prawnych szkodzi demokracji.

Dodatkowo osoby organizujące referendum nie przedstawiają rzetelnych pomysłów dla Gliwic. Wiemy tylko, że są wśród nich krytycy strefy ekonomicznej i Podium oraz zagorzali przeciwnicy budowy całej Drogowej Trasy Średnicowej.

Apeluję do mieszkańców naszego miasta, aby poważnie rozważyli czy to, co przedstawiają organizatorzy jest wystarczającym powodem do udziału w referendum.

Za dwa lata odbędą się kolejne demokratyczne wybory, w których wszyscy chętni będą mogli na równych i jasnych zasadach poddać ocenie mieszkańców swoje programy. Zapewniam Państwa, że do tego czasu zamierzam dalej uczciwie i rzetelnie wywiązywać się ze swoich zobowiązań wobec gliwiczan.

Zygmunt Frankiewicz

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

Nie idę na referendum bo mimo że Frankiewicz nie jest idealny to wiele zrobił i nadal robi dla miasta. Wystarczy porównać Gliwice z Bytomiem, Rudą Śląską.

arti
arti
11 lat temu
Reply to  kierowca PKM

O Zabrzu juz nie wspomne…

realny
realny
11 lat temu

przecież referendum organizują Jacek Krzyżanowski i Wiesław Okoński – wpiszcie sobie do Google i poczytajcie o tych panach…… myślę że wtedy decyzja będzie dla Was łatwiejsza

wkurzony
wkurzony
11 lat temu

to całe referendum to jest jakiś skandal!!!!!!!!!!!

mistrzunio
mistrzunio
11 lat temu

czy mogę zrobić sobie referendum,żeby nie robili więcej referendum?

:)
:)
11 lat temu

Tak wystarczy porownac bojkow i gliwice tam tona w gownach ale wazne jest co zrobil dla miasta ludzie tylko widza tylko to co zrobił dla nich nie dla innych MASAKRA!!!!!!

zocha
zocha
11 lat temu

To co franek ma amfibie wyslac do bojkowa???

rozsądna
rozsądna
11 lat temu

żadnego referendum!Dziś Frankiewicz otworzył nam piękną drogę na koperniku i portowet – ta estakada brawooo!!!!

rozsądny52
rozsądny52
11 lat temu

Nie rozumiem dlaczego referendum.Frankiewicz nie jest moim prezydentem z bajki ale ma sukcesy.Ci co robią zamiesznie powinni sami zapłacic za to referendum to wtedy by się zastanowili nad wyrzucanien naszych pieniędzy.

Krzysztof Trynek
Krzysztof Trynek
11 lat temu

Proszę pogodzić śię z tym że nasz prezydent jest super szkoda czasu dla tych panów od referendum niech realizują się na prowincji naszego kraju.

Łabędy
Łabędy
11 lat temu

Referendum dlatego że czołg kwiatowy jest, że są 3 stacje benzynowe koło Selgrosa, że most na DK88 do remontu idzie, ludzie nie dajmy się zwariować, ci ludzie sa przegrani, od lat mąca w mieście, dlatego NIE dla referendum, brak uczestnictwa będzie poparciem dla Frankiewicza.

ABojkówToCo?
ABojkówToCo?
11 lat temu

halo ziemia wy jesteście jacyś zaślepieni do cholery jasnej , Frankiewicz miał w Bojkowie chodniki porobić tak? To proszę sobie przyjechać i je zobaczyć na ul. Żytniej a po za tym mieliśmy mieć kanalizacje tyle planów wszystkiego i na rysunkach mapach sie zakończyło . Frankiewicz się chwali czego on to nie zrobił a zrobił albo wielkie gie albo na odpie….rnicz . Postawił stadion Piastuchom i świeci ich szalikiem … nie ogar . W miasto pcha pieniądze a na dzielnicach miasta można sie nawet idąc zabić ;/ paranoja ludzie wy macie oczy na wakacjach chyba. Wypisujecie takie pierdoły na temat tego… Czytaj więcej »

Franek OK
Franek OK
11 lat temu

Nie idzicie na referendum. Frekwencja będzie nie wystarczająca i Franek zostanie !!! NIE IDZICIE 16 września. Zabierz babci dowód, idz na spacer NIE IDŹ głosować !!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI