r e k l a m a


Osoby z Gliwic trafiły do kwarantanny domowej. Jechały autokarem z zarażonym koronawirusem

Mężczyzna, mieszkaniec Rybnika, który obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu – to pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w naszym województwie.

Mężczyzna wrócił tydzień temu z nart z terenów północnych Włoch. Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi. Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni.

23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna.

Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.

– Wszystkie służby bardzo sprawnie i szybko dotarły do osób z autobusu, gwarantując znacznie większe bezpieczeństwo i nie rozprzestrzenianie się wirusa – podkreślał wojewoda Wieczorek.

W dobrym stanie jest także pacjentka w sile wieku, która była w kwarantannie i trafiła także na oddział zakaźny szpitala w Raciborzu. Służby sanitarno – epidemiologiczne poddały kwarantannie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI