r e k l a m a


Oto nowy prezes Piasta Gliwice

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, które podawaliśmy wczoraj. Jako pierwsi informowaliśmy o tym, że były prezes Śląska Wrocław przymierzany jest na stanowisko prezesa Piasta Gliwice. Nowym sternikiem klubu został Paweł Żelem.

Przypomnijmy, że kilka dni temu rada nadzorcza klubu odwołała Marka Kwiatka, który pełnił tę funkcję przez 8 miesięcy. Warto wspomnieć, że w radzie nadzorczej Piasta zasiadają Grzegorz Jaworski, Stanisław Ogryzek i Rafał Adamus.

W czwartek 13 lipca 2017 podjęli oni decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu Pawła Żelema.
– To dla mnie duże wyróżnienie i mobilizacja do pracy. Chciałbym swoją wiedzę i dotychczasowe wieloletnie doświadczenie spożytkować z korzyścią dla Piasta – skomentował swoją nominację nowy prezes niebiesko-czerwonych.

Paweł Żelem jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zasiadał w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA oraz zarządzie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W ostatnich dziewięciu latach Paweł Żelem pracował w strukturach piłkarskich. Zawodowo związany był ze Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk, gdzie wchodził w skład zarządu klubu, a od listopada 2013 roku ponownie wrócił do Śląska Wrocław, gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu.

– Pierwsze dni i tygodnie to dla mnie czas na wdrożenie się w sytuację spółki i bieżące kwestie, tak aby została zachowana ciągłość funkcjonowania. Znam specyfikę i wymagania pracy w klubie piłkarskim… Zatem wszystkie ręce na pokład – powiedział Paweł Żelem.

Powołanie Pawła Żelema na stanowisko prezesa zarządu skomentował również przewodniczący rady nadzorczej.
– Paweł Żelem to osoba w środowisku piłkarskim dobrze znana i nikomu jej przedstawiać nie trzeba. Przeprowadziliśmy gruntowny research i doskonale znamy dotychczasowe dokonania nowego prezesa Piasta. Liczymy na jego fachowość i życzymy samych sukcesów w Gliwicach – powiedział Grzegorz Jaworski.

Paweł Żelem w październiku ubiegłego roku pożegnał się z klubem z Dolnego Śląska. „Misja Pawła Żelema jako szefa Śląska dobiega końca. Bardzo dziękuję mu za pracę na rzecz WKS-u. Mam nadzieję, że zmiana ta przyniesie dobry czas dla wrocławskiej drużyny. Śląsk potrzebuje nowej energii, nowego spojrzenia na klub i jego funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej” – komentował odwołanie Żelema na łamach Przeglądu Sportowego prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

„Tyle dyplomacji i prezydenckiej grzeczności. W rzeczywistości dotychczasowy szef Śląska zostanie przesunięty na inne stanowisko w obrębie zarządu spółki, gdyż zdaniem właścicieli klub pod jego kierownictwem nie rozwijał się organizacyjnie ani sportowo. Poza tym, Żelem rekomendował Józefa Wojciechowskiego, by ten mógł startować w wyborach na prezesa PZPN. W ratuszu uznano za zdradę miejskich interesów, bo Wrocław dobrze żyje ze Zbigniewem Bońkiem, który często organizuje w stolicy Śląska mecze reprezentacji” – tak o byłym prezesie Śląska napisał Przegląd Sportowy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Grabiec
7 lat temu

misiewicz?

Miłosz Borek
7 lat temu

Masakra

Tomasz Gąska
7 lat temu

No to macie dobrych informatorów 🙂 ale nie wiem czy ten pan to dla Piasta dobra wiadomosć

Były współpracownik
Były współpracownik
7 lat temu
Reply to  Tomasz Gąska

Niestety to nie jest dobra zmiana…. Współczuję ludziom z nim pracującym… Czeka Was czas braku szacunku ze strony zarządu, ponizanie, gnebienie a jak sami się nie zwolnicie to w końcu zwolnienie. Bo wszędzie będzie chciał wstawić swoich…. Kumpli, kolegów – chyba że już takowych nie ma bo po Śląsku spalił wszystkie mosty…

Kamil Tyndyk
7 lat temu

Jednosezonowiec, szkoda nazwisko zapamiętywać, ale jak spotkam na ulicy to go pożegnam na przyszłość ; )

Jacek Zet
7 lat temu

Wygląda trochę jak misiewicz – mam nadzieje ze nie jest to „dobra zmiana”

Miłosz Borek
7 lat temu
Reply to  Jacek Zet

wątpię poczytaj w necie co o nim piszą nawet na info gliwice cytują niektore wypowiedzi o nim

dobra zmiana
dobra zmiana
7 lat temu

Śląsk Wrocław doprowadził do stanu że szkoda komentowac – a u nas z otwartymi rękami

Anna Szmal
7 lat temu

Najlepszy był Kręcina, wicemistrz!

Sady Żoliborskie
7 lat temu

a co to za jeden?

Tomasz Mihal
7 lat temu

Pewnie następny figurant,a i tak karty rozdaje stary zarząd i dzieli finanse…pozwolili Piastowi i miastu wybudować stadion +zaplecze sportowe itp,by ktoś na tym zarobił,dali im za to pograć trochę w Ekstraklasie,a teraz jak już wycisnęli cytrynkę,Piast przestał się liczyć i nie wiadomo jak długo jeszcze pogra w Ekstraklasie i jeszcze trener ekspert od manipulacji meczami i relacji z „Fryzjerem” i jemu podobnym i zacznie się pewnie znowu kręcenie lodów i wyprowadzanie kasy z systemu sportu w naszym mieście na różne sposoby i dzielenie się z tzw swoimi…oszczędności i zakupy emerytów piłkarskich,albo słabych i tanich graczy,a kasa będzie szła na co… Czytaj więcej »

Paweł Strumiński
7 lat temu

no to nowym został ten, co nawjiecej może dać tym, którzy go popierali zarówno we władzach jaki z drugiego fotela ….bo że klub na tym nie skorzysta w żadnej mierze wiemy po tym co zrobił w Śląsku Wrocław i co tam sobą reprezentował:( PiastGliwice.eu mam nadzieje, że wiecie kto za tak fatalnym wyborem stoi:( chyba Wam wprost pisać nie trzeba:(

Gal anonim
Gal anonim
7 lat temu

Masakra co odpierdala rada nadzorcza biorą jakiś laików Sarkowicz był najlepszym prezesem w historii po reaktywacji Vice Mistrz Polski i klub finansowo na dużym plusie procentuje to także na ten sezon który teraz był Kwiatka też wybrali z dupy tak jak Żelika ze Śląska Napewno jeszcze musiał pół wypłaty oddawać Panu J.nie wspomnę co odjebali z trenerami zespołów młodzieży wszystkich zdegradowali i wzięli wsioli z Warszawy tak tak z Legi i nie płacą im 1500 zł uwierzcie mi tylko po 15 tys. Plus mieszkania powoli rujnują klub

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI