r e k l a m a
spot_imgspot_img

Otworzą rondo i ulicę Królewskiej Tamy

Przebudowany fragment ul. Królewskiej Tamy i nowe rondo – to kolejne elementy miejskiego układu komunikacyjnego, zmodernizowanego w ramach budowy Drogowej Trasy Średnicowej. Mają zostać udostępnione kierowcom 10 sierpnia.

Na budowanej w Gliwicach ostatniej – śródmiejskiej – części Drogowej Trasy Średnicowej powstaje 11 powiązań z miejskim układem drogowym. W pobliżu zjazdów i wjazdów na DTŚ ulice są przebudowane i dostosowywane do odpowiednich parametrów. Powstają też nowe mosty, wiadukty, kładki dla pieszych i tunel. Wiąże się to z okresowymi utrudnieniami w ruchu, ale zbliża się finał tej ogromnej inwestycji. Jazda po Gliwicach powinna być stopniowo coraz łatwiejsza.

W ubiegłym roku oddano do użytku wiadukt nad DTŚ na ul. Konarskiego, nowy most nad Kłodnicą w ciągu Drogi Krajowej nr 88 oraz drogowy by-pass przy ul. Dworcowej (na gotowych stropach tunelu). Wiosną tego roku otwarto węzeł DK 88 z ul. Portową i budowaną „średnicówką” wraz z dwoma nowymi rondami oraz nowy wiadukt nad DTŚ i kładkę dla pieszych pomiędzy ul. Robotniczą i Franciszkańską.

Na 10 sierpnia zapowiedziano kolejne usprawnienia drogowe. Otwarty zostanie kompleksowo przebudowany odcinek ul. Królewskiej Tamy przy węźle z budowaną DTŚ. Na fragmencie od ul. Robotniczej do ul. Błogosławionego Czesława wykonano nową konstrukcję nawierzchni wraz z odwodnieniem, chodniki oraz oświetlenie. Do użytku oddane zostanie także kolejne nowe rondo – u zbiegu ulic Królewskiej Tamy i Błogosławionego Czesława.

To nie koniec zmian planowanych na sierpień. Jeszcze w tym miesiącu przejezdna ma być także ul. Sienkiewicza.


MSI / fot. Krzysztof Krzemiński

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI