r e k l a m a


Otworzą ul. Krupniczą i część Górnych Wałów, a drugą część zamkną

9 marca o godz. 7.00 zostaną otwarte dla ruchu ulice: Krupnicza oraz część ul. Górnych Wałów (na odcinku od ul. Krupniczej do ul. Zygmunta Starego).

Tego samego dnia o tej samej porze nastąpi zamknięcie ostatniej części Górnych Wałów, która jeszcze nie była przebudowana – od ul. Zygmunta Starego do ul. Wieczorka wraz z fragmentem ul. Kaczyniec (do ul. Pod Raciborską Bramą).

Na trasie Wieczorka – Górnych Wałów objazd poprowadzi ulicami: Korfantego, Lompy, Zygmunta Starego, a w drugą stronę ulicami: Zygmunta Starego, Kościuszki, Sobieskiego i Wieczorka. Jednocześnie ul. Dolnych Wałów na odcinku od ul. Wieczorka do ul. Zwycięstwa pozostanie dwukierunkowa.

Przypomnijmy, że większość uliczek na starówce w Gliwicach została już odnowiona, a wszystkie mają być gotowe w 2016 roku. Na ten cel miasto wyda w sumie ponad 50 mln zł.

mapa_gliwice_150302


fot. Dzisiaj w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
9 lat temu

Czyli Al. Korfantego na odcinku od Wieczorka do Świętokrzyskiej będzie jednokierunkowa, ale w drugą stronę niż obecnie? Brak takiej ważnej informacji. A co gorsza na stronie ZDM-u brak totalnie informacji na ten temat: jest tylko informacja „aktualizacja danych….”

Mieszkaniec_1
Mieszkaniec_1
9 lat temu

Szkoda, że w ramach tej wielkiej inwestycji (głębokie wykopy całego przekroju ulic Starego Miasta) nie przewidziano sieci ciepłowniczej. Gliwice mają najgorsze wskaźniki zanieczyszczenia powietrza. Czy oznacza to, że w celu likwidacji niskiej emisji i podłączenia do MSC ponownie rozpruje się świeżo ułożone nawierzchnie?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI