spot_img

Pajączek do przebudowy. Zamiast jednego skrzyżowania będą dwa

Skrzyżowanie ulic Daszyńskiego, Jasnogórska, Kozielska, Siemińskiego i Sobieskiego zostanie przebudowane.

Odpowiadając na potrzeby kierowców Zarząd Dróg Miejskich przebuduje tzw. pajączka. Zezwolenie na realizację inwestycji zostało już wydane, przeprowadzono też analizę zmian natężenia ruchu po organizacji woonerfu i zweryfikowano statystyki wypadkowości. W miejscu obecnego skrzyżowania pojawią się dwa niezależne. U zbiegu ulic Siemińskiego i Kozielskiej, Daszyńskiego i Jasnogórskiej, ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną, natomiast skrzyżowanie Daszyńskiego i Sobieskiego pozostanie bezsygnalizacyjne.

– Pojawią się nowe miejsca postojowe, a dawne torowisko tramwajowe zostanie usunięte. Zmodernizujemy też zatokę autobusową przy ul. Jasnogórskiej i przeniesiemy przystanek z ul. Siemińskiego na Daszyńskiego za kościołem, a ten naprzeciwko kościoła przy ul. Daszyńskiego na Sobieskiego – tłumaczy Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM.

Inwestycja będzie kosztowała około 5,5 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Mogą zrobić dwa ale po jaka cholerę wciskać tam światła? Przecież bedą korki giganty. Chociaż ostatnio facet jadący od kozielskiej nie ustąpił mi a jechałem z góry daszynskiego i tylko dlatego ze odbyłem na przeciwny pas udało sie uniknąć mocnego dzwona. Facet miał obce rejestracje wiec jak widać nam już nie sprawia problemu to skrzyżowanie ale obcym tak

  2. Poroniony pomysł Zamiast dwóch skrzyżowań i świateł, co jeszcze bardziej utrudni ruch w tym miejscu, o korkach i wypadkach nie wspominając, dlatego jedynym i słusznym rozwiązaniem jest po prostu RONDO. Kierowcy wyjadą na rondo i opuszczą je w wygodny sposób. Nie rozumiem, po co tu tak kombinować

  3. Pieniądze trzeba wydać a wykonawca musi zarobić napewno ktoś z rodziny chory pomysł jeszcze jak by tam było masę kolizji i wypadków lepiej w ostateczności zrobić większe rondo. A z drugiej strony nie pamiętam żeby za moich lat gdzie kolejek w Gliwicach przerabiali 3 razy po co

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI