Ranking prezydentów miast. Zygmunt Frankiewicz wysoko

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz kolejny raz został uznany za jednego z najlepszych prezydentów miast w Polsce.

W tegorocznym rankingu tygodnika „Newsweek” zajął wysokie, czwarte miejsce.

Piętnastu najlepszych włodarzy kapituła rankingu wyłania na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane do wszystkich prezydentów miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107.

W skład kapituły weszli tym razem: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, a także Ryszard Holzer, sekretarz redakcji „Newsweeka”.

Oto pierwsze 15 miejsc rankingu:
1. Jacek Karnowski (Sopot)
2. Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól)
3. Ryszard Brejza (Inowrocław)
4. Zygmunt Frankiewicz (Gliwice)
5. Janusz Gromek (Kołobrzeg)
6. Zbigniew Podraza (Dąbrowa Górnicza)
7-8-9. Robert Choma (Przemyśl)/ Wojciech Szczurek (Gdynia)/ Hanna Zdanowska (Łódź)
10-11. Paweł Silbert (Jaworzno)/ Marcin Zawiła (Jelenia Góra)
12-13. Robert Biedroń (Słupsk)/ Tadeusz Ferenc (Rzeszów)
14. Janusz Żmurkiewicz (Świnoujście)
15. Andrzej Dziuba (Tychy)
Więcej na stronie Newsweek

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gwidon
Gwidon
4 lat temu

Jak myślicie, czy to nie jest ranking podarków i ukłonów dla szacownej kapituły? 😉

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Właśnie dlatego głosuje na pana Frankiewicza bo to dobry gospodarz

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Ja też głosuje na Pana Frankiewicza

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Dobry gospodarz i tylko chwalić.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Każdy widzi jak się Gliwice rozwijają. Wystarczy na sąsiednie miasta popatrzeć.

antyFranek
antyFranek
4 lat temu

Niezrealizowane obietnice Frankiewicza: 1. Wykorzystanie terenu dawnej Fabryki Drutu pod nowe funkcje – np. klaster przemysłów kreatywnych. 2. Plan powstania centralnego węzła przesiadkowego „Zachodnia Brama Metropolii Silesia”. 3. Zakup części terenów wokół dworca należących do PKP, gdzie miasto odkupi i zostaną one przeznaczone pod inwestycje służące rozwojowi miasta. 4. Dofinansowanie z pieniędzy zewnętrznych budowy połączenia ul. Tarnogórskiej z Placem Piastów tunelem pod torami kolejowymi. 5. Przebudowa Placu Piastów 6. Zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Zwycięstwa na całej jej długości. 7. Przebudową kolejnych skrzyżowań, na których pozostały jeszcze torowiska. 8. Sukcesywna eliminacja niskiej emisji pochodzącą przede wszystkim z palenisk domowych i… Czytaj więcej »

qwe
qwe
4 lat temu
Reply to  antyFranek

Ja pamiętam, że wśród obietnic było jeszcze:
– zamknięcie starówki dla ruchu kołowego (z wyłączeniem mieszkańców, zaopatrzenia i autobusów),
– uruchomienie zabytkowego tramwaju jeżdżącego od dworca do rynku (ulicą Zwycięstwa, po wcześniejszym zamknięciu jej dla ruchu kołowego),
– uruchomienie autobusu szynowego na trasie Sośnica – Centrum – Łabędy – Pyskowice (obiecano to tuż po likwidacji tramwajów, czyli prawie 10 lat temu).

AntyPiS
AntyPiS
4 lat temu
Reply to  antyFranek

Znowu wklejasz ten bzdurny komentarz? Ile razy jeszcze go wkleisz? Nie rozmawiajcie z trollem. Pewnie na zlecenie pisu pisze te głupawe komentarze. Ja mu szybko odpowiem 1. W Fabryce Drutu już powstaje wspomniany klaster – zajmuje się tym GAPR czyli spółka miejska. Wlasnie dlatego kilka tygodni temu wypowiedziano umowy najmu stowarzyszeniu ktore robilo tam jakies denne imprezy bo ruszają tam prace. 2. Plan powstaje, jest na ukończeniu i brama czyli nowoczesny wezel przesiadkowy powstanie do 2022 roku 3. Część terenow miasto juz zakupilo bo wlasnie na nich bedzie nowoczesny wezel przesiadkowy 4. Nie ma dofinansowania-nie ma inwestycji. jaka w tym… Czytaj więcej »

antyFranek
antyFranek
4 lat temu
Reply to  AntyPiS

Wiele rzeczy – jak np. obwodnica, centrum przesiadkowe, przebudowa pl. Piastów, budowa połączenia ul. Tarnogórskiej z Placem Piastów tunelem pod torami kolejowymi itd. są obiecywane od 15-20 lat. Jak nie wierzysz, to sprawdź choćby budżet miasta, gdzie odpowiednie pozycje są wykazywane od dłuższego czasu. Do tej pory obietnic nie zrealizowano. Ale widzę, że ten portal to miejsce dla fanatyków Frankiewicza i jego zatwardziałych wyborców, którzy są w stanie ponad 20 lat czekać na spełnienie przez niego obietnic! I jeszcze sobie wmawiają, że jest świetnie. Ale ileż można czekać? Co wybory te same, odgrzewane kotlety. Centrum przesiadkowe obiecywane od 2000 roku,… Czytaj więcej »

qwe
qwe
4 lat temu

„Piętnastu najlepszych włodarzy kapituła rankingu wyłania na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane do wszystkich prezydentów miast.”
Jaka jest wiarygodność takiego rankingu, w którym sami prezydenci odpowiadają na swój temat? Czy kapituła rankingu sprawdziła prawdziwość udzielanych odpowiedzi? Raczej nie, skoro ankietę rozesłano do 100 prezydentów.

szczera prawda
szczera prawda
4 lat temu

Zygmunt Frankiewicz od lat nie krył swojej sympatii do Platformy Obywatelskiej, a podczas tegorocznych wyborów właśnie ta partia chce poprzeć go na prezydenta Gliwic. Newsweek, który opublikował ranking jest znany z popierania przedstawicieli właśnie tej partii, dlatego taki ranking nie jest dla mnie żadną wiarygodnością, a jedynie reklamowaniem kandydatów, którzy powinni wygrać w tym roku wybory.

Ada
Ada
4 lat temu
Reply to  szczera prawda

Padłam ze śmiechu 🙂 a czyż to nie ta rzekomo ukochana przez niego Platforma robiła wszystko żeby utrudnić mu życie? Mało tego robili to ramie w ramię z PiSem gliwickim 😀 przez wiele lat w Radzie Miejskiej funkcjonowała koalicja PO-PiS ktora była antyFrankiewicz i która kopała pod nim dołki. To co piszesz nie jest szczerą prawdą tylko propisowskim bredzeniem. Gonciarz i tak nie ma szans 🙂

antyFranek
antyFranek
4 lat temu
Reply to  Ada

Czy Platforma utrudniała życie Frankiewiczowi? Być może. Natomiast faktem jest, że PO i Nowoczesna oficjalnie poparły Frankiewicza w listopadowych wyborach samorządowych. Czyli Frankiewicz ponownie dogadał się z dawnymi kolegami z PO.

Anna
Anna
4 lat temu

Oczywiście

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI