r e k l a m a

spot_imgspot_img

Palmiarnia będzie efektownie podświetlona (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_08/20140825_palmiarnia_iluminacja.mp4″ /]

W Gliwicach realizowany jest innowacyjny w skali kraju projekt kompleksowej koncepcji oświetlenia miasta. Palmiarnia będzie pierwszym budynkiem, który otrzyma nową oprawę świetlną.

Iluminacja zostanie wykonana w technologii LED w systemie zmiany kolorów RGB. Oznacza to, że na co dzień Palmiarnia będzie podświetlana na zielono, ale w zależności od potrzeb – kolor będzie można zmieniać.

Szacuje się, że w ciągu roku iluminacja pracować będzie około 2 tys. godzin. Na elewacji budynku pojawi się także efektowny neon z napisem „Palmiarnia” o wymiarach 20 x 4 m.

Dekoracyjne oświetlenie nie będzie negatywnie wpływało na rośliny oraz zwierzęta żyjące wewnątrz Palmiarni. – Braliśmy udział w tworzeniu koncepcji oświetlenia, projektanci konsultowali się z nami, dlatego jesteśmy spokojni o nasze eksponaty – mówi Barbara Trzebińska, zastępca kierownika Palmiarni. Podświetlonej elewacji nie będą zasłaniały ekrany dźwiękochłonne, które mają być przezroczyste.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych podpisał umowę z firmą, która wykona oświetlenie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – Palmiarnia w nowej odsłonie zaprezentuje się jeszcze w tym roku.

palmiarnia-iluminacja700-2

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI