r e k l a m a
spot_imgspot_img

Pan Zbigniew z Gliwic skończył 100 lat

Zbigniew Dirycz dołączył do grona gliwickich stulatków. W poniedziałek, 6 marca, świętował w otoczeniu licznej i kochającej rodziny. List gratulacyjny, życzenia oraz urodzinowy bukiet jubilatowi wręczyła Małgorzata Korzeniowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gliwicach.

Zbigniew Dirycz urodził się 6 marca 1923 r. w Drohobyczu (kiedyś była to Polska, dzisiaj Ukraina), nad rzeką Tyśmienicą w Beskidach Brzeżnych. To niewielkie miasto, niespełna 450 km od Gliwic, założone zostało na szlaku solnym. W Drohobyczu Zbigniew Dirycz ukończył edukację powszechną i szkołę mechaniczną. Sielskie lata szkolne przerwała wojna, którą przeczekał w rodzinnym mieście. W 1945 r., na fali repatriacji przyjechał do Gliwic, gdzie mieszka do dziś.

Zaraz po wojnie wykorzystywał swoje umiejętności mechaniczne do prowadzenia szkół mechaniki pojazdowej w Gliwicach i Bytomiu. Następnie zatrudnił się w KWK Gliwice, gdzie przepracował 32 lata. W 1944 r. ożenił się z dziewczyną z Drohobycza. Założyli rodzinę i doczekali się trójki dzieci, czworo wnuków i czworo prawnuków. Poza rodziną, jego największą życiową pasją była naprawa samochodów i…. uprawa kwiatów doniczkowych. 12 lat temu pan Zbigniew został wdowcem. Od tamtej pory mieszka sam. Jest w dobrej formie i ma doskonałą pamięć.

UM lat ZbigniewDirycz fot D Nita Garbiec
fot. D. Nita-Garbiecc/ UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI