„Państwo chcecie dostać Piasta za darmo”. „On nie jest więcej warty” (TV)

– Bydgoszcz sprzedała swój klub za 505 tysięcy, a Gliwice są o wiele mniejsze, tak więc moja oferta dla Gliwic wcale nie jest zła

– mówi Rüdiger Bernatek, który chce kupić Piasta Gliwice. – Są w Polsce miasta, które oddają kluby za symboliczną złotówkę, tylko dlatego, że ktoś chce zainwestować pieniądze w klub – dodaje niemiecki inwestor. Bernatek dodaje, że za Piasta może zapłacić maksymalnie 200 tysięcy euro.

Piotr Wieczorek, zastępca prezydenta Gliwic zwrócił uwagę na fakt,iż niemieckim portalu transfermarkt.de, który wycenia kluby i piłkarzy Piast wyceniono na 3,5 mln euro.

– Ta kwota dotyczyła drużyny bez 7 zawodników grających obecnie w podstawowym składzie. Sam Wojciech Kędziora jest wart 300 tysięcy euro, a Adrian Świątek 350. Należy się zastanowić, ile wart jest np. Ruben, którego nie wyceniono bo za krótko grał, ale strzelił 5 bramek. Do Piasta wpłynęły już oferty kupna tego piłkarza – replikował Wieczorek.

Zobacz komentarz Piotra Wieczorka

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_12/20111209_bernatek_piast.flv” /]
 

– Powiedział pan, że oferuje nam tylko 200 tysięcy euro, bo miasto Gliwice jest bogate. Przyznam, że jest to dla mnie dziwna logika, ponieważ coś sprzedaje się za tyle, ile jest warte, a nie w zależności od tego, jak kto jest majętny – mówił Piotr Wieczorek podczas spotkania z Bernatkiem.

– My chcemy zainwestowac jeszcze 4,8 mln euro w klub – mówił Bernatek.
– Ja to wszystko rozumiem, ale jeśli państwo kupicie klub, to inwestujecie w swoją własność, więc to nie jest argument. To jest wasza sprawa czy zainewstujecie 4 mln czy 20. Ja jestem odpowiedzialny przed mieszkańcami za ile sprzedaję tę drużynę i ile ona jest warta – mówił Wieczorek.

Bernatek chciałby przed zakupem zajrzec do ksiąg klubu i zorientować się czy aby na pewno cena, którą oferuje nie jest… za wysoka.

– My chcemy zainewstować prawie 5 milionów euro i gdyby miasto sprzedało klub, to by zaoszczędziło – mówi Bernatek.
– Do dla nas żadna oszczędność, bo dzięki Piastowi Gliwice rozpoznawalne. My w klub inwestujemy, ale dzięki temu mamy promocję. Gdyby klubu nie było, to musielibyśmy promować Gliwice w inny sposób – mówił Wieczorek.

Żeby miasto mogło sprzedać akcje Piasta najpierw musi uzyskać zgodę rady miejskiej, później trzeba wycenić klub i dowiedzieć się ile jest warty, później konieczne jest ogłoszenie publicznego przetargu. Jest to według prezydenta Wieczorka procedura obowiązkowa.

Warto dodać, że Bernatek podczas spotkania stwierdził, że on już w styczniu chciałby nabyć akcje kluby, podczas gdy wspomniana wyżej procedura może trwać ponad pół roku.

Prezydent Wieczorek przyznał, że do miasta wpływają inne propozycje dotyczące ewentualnej sprzedaży klubu.

W związku z tym, miasto jest gotowe uruchomić całą wspomnianą już procedurę. Jednak nie może byc tak, że przyjeżdża potencjalny inwestor, proponuje niewielkie pieniądze i koniecznie trzeba mu sprzedać nieźle funkcjonujący klub.

Rüdiger Bernatek prowadzi w Niemczech kancelarię doradztwa podatkowego.

Spotkanie zakończyło się po 1,5 godziny. Warto jednak dodać, że przez połowę tego czasu Bernatek przedstawiał swoją osobę i podkreślał przywiązanie do Śląska. Ostatecznie rozmowy zakończyły się tym, że miasto musi sprawdzic w PZPN, czy osoba, która posiada licencję FIFA może nabyć akcje klubu i w ogóle złożyć ofertę. Według informacji prezydenta Wieczorka jest to sytuacja niedopuszczalna, a taką licencję posiada Bernatek. Miasto to sprawdzi i w ciągu 10 dni ma dać odpowiedź potencjalnemu inwestorowi.

Po spotkaniu Rüdiger Bernatek nie chciał rozmawiać z mediami.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
11 lat temu

Z tą sprzedażą rzeczywiście nie ma się co spieszyć – wystarczy prześledzić obietnice „złotych gór” , jakie dostawała Odra Wodzisław….a potem….
Swoją drogą porównywanie Piasta i Zawiszy nie jest trafne – Bydgoszcz to żużel i wokół tego toczy się zasadnicze życie kibicowskie.

W Gliwicach, jak szermierka stała się trochę zapomnianą dyscypliną, a sław pływackich u nas jeszcze brak – piłka nożna jest wiodąca.
Dodatkowo trudno porównywać wspaniały, lecz lekkoatletyczny stadion Zawiszy z co do zasady wyłącznie piłkarską areną Piasta. Tam piłkarze stanowią mizerny dodatek do charakteru sportowego miasta.

...
...
11 lat temu

Ta niemiecka strona ,ktora wycenila naszych pilkarzy , jest smieszna i oderwana od rzeczywistosci 😀

GKS
GKS
11 lat temu

ten cały szwabik co chce kupic Piasta to strasznie szemrane towarzystwo

andrzej
andrzej
11 lat temu

panie bernatek za 200 tys możemy panu sprzedac Carbo a nie Piasta 🙂

Benek
Benek
11 lat temu

Trzeba się targować. Wiadomo, że te 200 tys. co cena na wejściu. Myślę, że uzyskanie 400-500 tys. jest całkiem możliwe.

infogliwice
infogliwice
11 lat temu

chyba macie błąd na stronie. Jak to nie chciał rozmawiać z mediami jak była konferencja prasowa?

Rysiek
Rysiek
11 lat temu

Śmiechu warte Świątek 350 tyś euro chyba że razem z Frankiewiczem,Wieczorkiem i Kołodziejczykiem żenada

zygmunt
zygmunt
11 lat temu

co za bzdura, nie chciał rozmawiać z mediami a konferencja prasowa?

redakcja: konferencja prasowa była o godz. 14.30, a my próbowaliśmy porozmawiać z p. Bernatkiem o godz. 12.30. Wówczas nie chciał rozmawiac z mediami, które były obecne na spotkaniu w Urzędzie Miejskim.

Anonimowo
11 lat temu

niech se niemcy szukają frajerów gdzie indziej

zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec
11 lat temu

Pan Wieczorek nie ma bladego pojęcia o wartości piłkarzy. Odwiedził stronę transfermarkt i myśli, że wszystko wie. Ktoś znający się na piłce wyśmieje podane tam wartości piłkarzy Piasta. Na chłopski rozum. Wyceny dla najlepszych lig w Europie mogą być zbliżone do prawdy, ale nie łudźmy się, że taki portal na poważnie będzie wyceniał piłkarzy Piasta. Przykład Marcin Pietroń 250 000 EURO. Zawodnik, za którego żaden klub nie da nawet 1/5 tej kwoty. Inny przykład Szymon Matuszek 150 000 EURO 😀

Adler
Adler
11 lat temu

Ale oczywiście rozumiem że cena jest za sam klub bez nieruchomości należących do miasta jak i również stadionu?

nie oddamy!
nie oddamy!
11 lat temu

niech sobie kupi ten klub za złotówkę skoro jest taki mądry a nie łapę na piaście chce położyć

zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec
11 lat temu

Reakcja typowa dla Polaków. Nie dają – źle, dają – jeszcze gorzej. Narzekanie…

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
11 lat temu

… ta sprzedać to badziewie, im szybciej tym lepiej. Przecież nikt rozsądny nie będzie dopłacał do sportowego trupa. Jeśli zatem jest samobójca, który to „gliwickie dobro” chce kupić to na co czekać…

kibic
kibic
11 lat temu

Proponuję by udziały sprzedał Prezes Jaworski jako stowarzyszenie Piast.

super
super
11 lat temu

pan Bernatek zna sie na rzeczy potrafi postawić na nogi klub bedzie inwestował
ma polskie korzenie i koCha Polskę ..powinni sprzedać
i tak nie dadzą tyle zainwestować co on..on sie przyjażni Podolskim..

wierny
wierny
11 lat temu

kto ma telefon lub e-maila do Pana Bernatka proszę podać

Ja...
Ja...
11 lat temu

Proszę odwołać się do stron internetowych. Tutaj znajduję się wszelkie dane dotyczące Pana Bernatka… Zarówno mail jak i telefony. Zanim ktokolwiek zacznie spekulować to warto wiedzieć o kim jest mowa… To bardzo zacny człowiek…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI