r e k l a m a


Papierowa armia w Gliwicach

Muzeum w Gliwicach zaprasza na warsztaty połączone z oprowadzaniem po wystawie „Z Bogiem za króla i ojczyznę”.

Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914). Kolekcja regimentów śląskich Norberta Kozioła

Wraz z końcem stycznia w Willi Caro otwarta została wystawa „Z Bogiem za króla i ojczyznę”. Kultura militarna prowincji śląskiej od wojen zjednoczeniowych do Wielkiej Wojny (1864–1914). To pierwsza taka ekspozycja w historii muzealnictwa na Śląsku. Obraz minionego świata śląskich regimentów i zarazem barwna opowieść o jednostkach wojskowych kwaterujących na terenie prowincji śląskiej w okresie od lat sześćdziesiątych XIX w. do wybuchu Wielkiej Wojny w 1914 roku. W sobotę, 18 lutego zapraszamy na zwiedzanie wystawy – o godz. 11.00 i 13.00, a dzieci wraz z rodzicami i opiekunami – na wyjątkowe warsztaty. Podczas zajęć wykorzystamy specjalnie przygotowane – na podstawie oryginalnych ilustracji z epoki – postaci papierowych żołnierzy, będziemy też tworzyć budkę wartowniczą i armatki wojskowe.

Zajęcia dla dzieci od 5 do 13 lat, wraz z rodzicami lub opiekunami. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

18 lutego 2017, Willa Caro, godz. 11.00 i 13.00

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI