r e k l a m a


Pendolino nie dla Gliwic, a w dodatku PKP likwiduje kolejne połączenia (TV)

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_08/20140821_pkp_likwidacja.mp4″ /]

Coraz gorsze wiadomości dla osób podróżujących pociągiem na trasie Gliwice – Warszawa.

Wprowadzenie do ruchu pociągów Pendolino – które nie dotrą do Gliwic – znacząco zmniejszy liczbę pociągów kategorii EIC uruchamianych przez PKP Intercity. Ucierpi na tym kilka ośrodków – w tym Gliwice – które stracą bezpośrednie połączenia kategorii EIC z Warszawą – informuje „Rynek Kolejowy”.

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz zapewnia, że będzie walczył, aby pociąg „Górnik” nadal jeździł. W sprawę ma zaangażować się również poseł Borys Budka z PO.

„Rynek Kolejowy” zaznacza, że uruchomienie Pendolino z Warszawy do Wrocławia spowoduje likwidację wszystkich „zwykłych” EIC łączących obecnie stolicę Dolnego Śląska z Warszawą – zarówno trasą przez Leszno i Poznań, jak i przez Kędzierzyn-Koźle, Gliwice i Katowice. Trasą przez Leszno kursują obecnie EIC „Panorama” i „Fredro”, a przez Kędzierzyn-Koźle – EIC „Górnik”. Połączenia EIC do Warszawy stracą tym samym Leszno, Kędzierzyn-Koźle, Gliwice i Zabrze.

Od grudnia z Gliwic ma odjeżdżać mniej pociągów do Wrocławia i Krakowa. Wszystko wskazuje na to, że nasze miasto straci również bezpośrednie połączenie do Warszawy.

Niebawem ma ruszyć remont gliwickiego dworca. Może się więc okazać, że w 2015 roku będziemy mieli piękną, zmodernizowaną stację, z której będzie odjeżdżało kilka pociągów.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

pendolino srendolino i tak będzie się rozpędzało do 50 kilometów na godzinę 😀

bart
bart
9 lat temu

Mam nadzieję że nie jest to robienie na złość za to że prezydent ZF walczył o finansowanie DTŚ??

kibic
kibic
9 lat temu

Pudło bart, bo podobno dtś (500 mln.) będzie finansował, z naszych wyssanych podatków. Aktualnie finansowy priorytet ma tzw. tarcza i armia;)
Myślę, że jeżeli już ktoś robi mu na złość, to tylko z powodu kolejnego jego parcia do koryta, bo chyba i w Gliwicach jest jakaś granica przyzwoitości, której nie należy przekraczać?

Borysek
Borysek
9 lat temu

To ja proponuję zeby zamiast remontu gliwickiego dworca wogóle go zlikwidować w takiej sytuacji…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI