r e k l a m a


Piast i Forum także grają z WOŚP

spot_img
r e k l a m a

Już dzisiaj 22. finał WOŚP. Tym razem dochód przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Około 19.00 na Rynku wylicytować będzie można między innymi piłkę i koszulkę Piasta Gliwice wraz z autografami piłkarzy. – Specjalnie na potrzeby WOŚP przekazaliśmy oryginalną koszulkę z najlepszego sezonu w historii Piasta Gliwice – mówią przedstawiciele klubu.

Spotkanie ze znanym pisarzem Wojciechem Kuczokiem i licytacja egzemplarzy jego najnowszej książki, aukcja kopii intrygujących grafik spod wiaduktu przy ul. Piwnej, a także koncerty zespołów Zapłoty i Nikolai – oto główne punkty programu tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gliwickim CH FORUM (ul. Lipowa 1). W centrum będzie można też wesprzeć kwestę kupując któryś ze specjalnych gadżetów przygotowanych przez CH FORUM z myślą o finale: brelok lub świeczkę zapachową w kształcie serca.

20 grafik odwołujących się do stylistyki gazetowego newsa można od niedawna oglądać pod wiaduktem przy ul. Piwnej, w pobliżu CH FORUM. To osobliwa galeria miejskich sensacji, gdyż prace nawiązują do mniej znanych wydarzeń z historii Gliwic. CH FORUM od lat zaskakuje w tym miejscu przechodniów niekomercyjnymi inicjatywami edukacyjnymi. W niedzielę (12 stycznia) kopie frapujących grafik będzie można wylicytować na rzecz WOŚP i powiesić w domu lub w biurze.

Oprócz nich licytowane będą także inne atrakcyjne przedmioty, w tym egzemplarze najnowszej książki „Obscenariusz” autorstwa Wojciecha Kuczoka. Spotkanie z tym wybitnym, pochodzącym ze Śląska pisarzem rozpocznie się ok. godz. 17.00.

Wcześniej, bo już od godz. 12.30, pora na muzykę. Na scenie w CH FORUM zagrają folkowe Zapłoty (godz. 14.45) oraz mocniej brzmiący zespół Nikolai (godz. 13.45). Jako suport publiczność posłucha występów uzdolnionych uczniów z Zespołu Szkół im. J. Korczaka w Gliwicach.
Coś dla aktywnych przygotowali też profesjonalni instruktorzy ze studia PURE Jatomi Fitness. Około godz. 16.00 i 16.30 zobaczymy ich w akcji podczas widowiskowych prezentacji fitness.

Przez cały dzień kwestować będą wolontariusze WOŚP, a wśród nich studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (IFMSA). Już od godz. 10.00 na ich stanowiskach konsultacyjnych będzie można bezpłatnie wykonać podstawowe badania oraz dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom. Oprócz tego na stanowisku „Iskra dla serca” prowadzone będą instruktaże udzielania pierwszej pomocy. W Szpitalu Pluszowego Misia rodzice i ich dzieci, poprzez zabawę w szpital i lekarzy, przekonają się, że wizyta u lekarza nie musi być czymś okropnym.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI