Piast jedzie do Łęcznej. „Zbudować zwycięską passę”

– Każde spotkanie w Ekstraklasie jest trudne, ale chcemy pójść za ciosem i zdobyć trzy punkty, żeby zbudować zwycięską passę – zapewniał na konferencji przed wyjazdem do Łęcznej pomocnik Piasta Gliwice, Michael Ameyaw.

Jako jedyny z zespołu miałeś okazję w zeszłym sezonie grać dwa mecze z Górnikiem Łęczna…
– To prawda. Grałem przeciwko nim w II lidze, I lidze, a teraz będę miał możliwość zagrać w Ekstraklasie. Można powiedzieć, że jest to mój stały przeciwnik. (śmiech) W tamtym sezonie, jeszcze w barwach Widzewa, dwa razy zremisowaliśmy, ale mam nadzieję, że tym razem uda się zdobyć trzy punkty.

Górnik Łęczna jest ostatni w tabeli z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Myślisz, że będzie to dla was łatwy mecz?
– Na pewno to nie będzie łatwy mecz. Każde spotkanie w Ekstraklasie jest trudne, ale chcemy pójść za ciosem i zdobyć trzy punkty, żeby zbudować zwycięską passę.

– Każda wygrana jest budująca dla drużyny, ale nam też są potrzebne punkty i też chcemy wygrać to spotkanie. Z takim zamiarem pojedziemy do Łęcznej – zapowiedział Waldemar Fornalik przed najbliższym meczem Piasta Gliwice.

Patrząc na tabelę i fakt, że Górnik Łęczna jest beniaminkiem, to nasuwa się wniosek, że Piast powinien to spotkanie wygrać. Jak wy na to patrzycie?
– Do Łęcznej jechały drużyny i dopisywały sobie punkty, ale sami widzimy, że ta liga czasem jest nieprzewidywalna i to, że ktoś zajmuje określone miejsce w tabeli nie sprawia, że te punkty będą łatwiejsze do wywalczenia. Każdy zespół o coś gra, także Górnik Łęczna. Jest na tym miejscu, co nie zmienia faktu, że nie jest tam łatwo zdobyć punkty. W zasadzie tylko spotkanie z Lechią było takie, w którym łatwo oddali punkty, a pozostałe mecze były dość wyrównane.

Piast Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI